Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Biskupie prośby przed wyborami

Główne zdjęcie
Biskup Stanisław Stefanek

Biskup Łomżyński skierował specjalne „słowo” do wierny przed październikowymi wyborami parlamentarnymi. Ma ono być odczytane na wszystkich Mszach św., w najbliższą niedzielę. Biskup w „słowie” pisze, że „te wybory winniśmy podjąć w sposób bardzo świadomy i odpowiedzialny” i ma do wiernych „dwie prośby”.

- Pierwszą – niech nikt nie zostanie w domu. Jeżeli chcemy uniknąć protestów ulicznych i innych form zbiorowego buntu, to idźmy spokojnie do urn wyborczych. Podejmijmy nasz, synowski obowiązek wobec Ojczyzny nawet wtedy, kiedy wydaje mi się, iż w najbliższym otoczeniu nie ma kandydata, według mojej opinii, zatroskanego o sprawy publiczne. Zawsze można znaleźć kogoś, kto odpowiedzialnie przejawia troskę o dobro wspólne – pisze biskup Stefanek.
W drugiej prośbie biskup zwraca uwagę, że „wybory w tym roku nie są zwykłym wskazaniem na takie, czy inne ugrupowanie polityczne”.
- (...)albo glosujemy na ludzi, którzy chcą służyć dobru wspólnemu, bronią życia, wspierają zdrowe małżeństwa, troszczą się o szacunek do spraw wiary i zasad moralnych, albo wybierzemy kandydatów, którzy na rynkach międzynarodowych handlują swoim sumieniem i godnością obywatela – pisze biskup Stefanek dodając, że „przyłączają się oni do środowisk budujących nową, międzynarodową społeczność, pozbawioną wrażliwości na godność człowieka, na życie ludzkie, na miłość do Ojczyzny, na stosowanie zasad moralnych w życiu publicznym.”
- Modlę się i z serca naszą wspólną troskę o Ojczyznę błogosławię – kończy „słowo” do wiernych diecezji biskup Stanisław Stefanek

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę