Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Od soboty zdrożeją przejażdżki „empekami”

Niestety, 2 zł 20 gr od 1. października nie wystarczy już na bilet za przejazd autobusami miejskimi w Łomży. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o podniesieniu ceny biletu jednorazowego do 2 zł 40 gr, co pociągnęło za sobą automatycznie podwyżkę cen biletów sześcioprzejazdowych – 13,80 zł (z 12,80 zł) i wszystkich typów miesięcznych. Za najtańszy na jedną tylko linię zapłacimy 76 zł, czyli o pięć złotych więcej niż dotychczas.

Od początku października bilet miesięczny na dwie linie będzie kosztował 82 zł, zaś na wszystkie linie – 86 zł. Wprowadzona po półtora roku podwyżka nie objęła wysokości ulgi dla uczniów, studentów i emerytów: to nadal 50 procent, czyli połowa ceny biletu normalnego.
- Wzrosły koszty paliw i koszty eksploatacji, nie jesteśmy pierwsi, wielu przed nami takich zmian dokonało – mówił podczas sesji do łomżyńskich radnych dyrektor Bogusław Szczech z MPK w Łomży. - Należy nam pomóc i podwyżkę cen biletów uchwalić.
Radni prośbę dyrektora spełnili błyskawicznie. Bez dyskusji: głosowanie nad podwyżką zajęło im zaledwie kilka minut.
Oprócz tego, nowinką mają stać się miesięczne imienne bilety elektroniczne na jedną, dwie i wszystkie linie autobusowe. Ta zmiana (jeszcze?) nie uderza pasażerów MPK po kieszeni: każdy „elektron” kosztuje tyle, ile dotychczasowy bilet z tekturki.

MRD

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę