Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dlaczego było tak skromnie...?

Poprawka „Programu Budowy Ulic w Łomży”, podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej, przyjęcie założeń polityki społeczno–gospodarczej na rok 2012, czyli dokumentu który będzie stanowił podstawę przyszłorocznego budżetu Łomży, oraz zmiany w statucie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży w tym zapisanie, że dyrektor ma mieć zastępcę - to główne punkty dzisiejszej sesji Rady Miasta Łomża. Wśród niemal 30 punktów proponowanego porządku obrad jest też „informacja na temat przygotowań i obchodów w Łomży uroczystości rocznicowych upamiętniających wybuch II wojny Światowej” czyli prawdopodobnie próba ustalenia dlaczego w tym roku uroczystości rocznicowe były wyjątkowo skromne...

„Programu Budowy Ulic w Łomży” ma wrócić do pierwotnej wersji. Zgodnie z przygotowanym przez Komisję Gospodarki Komunalnej wnioskiem zamiany przyjętego przed miesiącem programu do realizacji w 2013 roku ma powrócić ulica Kamienna, Turkusowa i Szafirowa, a na 2016 rok spaść ulica Podleśna.

Bilety
Od października o niemal 10% mają wzrosnąć ceny biletów komunikacji miejskiej w Łomży. Zwykły bilet - normalny jednorazowy – ma kosztować 2,40zł, sześcioprzejazdowy 13,80zł, a bilet miesięczny na jedną linię 76zł. Stare – niższe - ceny pozostałyby w przypadku nowych miesięcznych biletów elektronicznych, które jeszcze w październiku ma wdrożyć MPK.

MOSiR
Jedną z proponowanych przez prezydenta Mieczysława Czerniawskiego zmian, było zapisanie, że dyrektor MOSiR ma mieć zastępcę, którego powołuje dyrektor w uzgodnieniu z prezydentem miasta. Poza tym MOSiR jeszcze bardziej niż dotychczas miałby zostać podporządkowany prezydentowi. Wśród proponowanych nowych zapisów w statucie ośrodka były m.in. że „ Ośrodek realizuje inne zadania zlecone przez Prezydenta Miasta Łomża” (par. 3 punkt 3.), „Ośrodek podlega bezpośrednio Prezydentowi (par. 4 pkt 1.)”, „szczegółowy zakres poszczególnych komórek organizacyjnych Ośrodka oraz zakres obowiązków poszczególnych stanowisk pracy” zawiera regulamin zatwierdzony przez Prezydenta (par. 4 pkt 5.). Poza tym zgodnie z proponowanymi zapisami prezydent ma zatwierdzać plan finansowy Ośrodka, a MOSiR ma mu przedkładać roczne sprawozdanie finansowe.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę