Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Podwyżki za sprzątanie klatek

Podwyżkę za sprzątanie klatek wprowadziła Spółdzielnia Mieszkaniowa Perspektywa w Łomży. Spółdzielnia podwyżkę uzasadnia tym, iż w prawie wszystkich klatkach położono terakotę. - Wygląda to bardzo estetycznie, natomiast wiadomo, że terakota brudzi się częściej, wymaga ona częstszego zmywania - argumentował w Obiektywie TVP Białystok Leszek Konopka, wiceprezes SM Perspektywa w Łomży.

Jak podał Obiektyw w uzasadnieniu podwyżki władze napisały do spółdzielców, że teraz utrzymanie czystości stało się trudniejsze, bardziej pracochłonne i wiąże się z większymi wydatkami na środki myjące, sprzęt niezbędny do utrzymania czystości. Tymczasem właścielka jedne z firm sprzątających przekonuje, że jest odwrotnie - do czyszczenia lastryko potrzebne są specjalne maszyny, natomiast gres można czyścić używając ogólnodostępnych środków czyszczących. Wystarczy mop i wiadro z ciepłą wodą.
A według prezesa spółdzielni jeszcze po trzydziestoprocentowej podwyżce - dodatkowych dziewięciu tysięcy złotych miesięcznie. Od jednego mieszkania to dwa złote pięćdziesiąt groszy. Bo zdaniem prezesa, luksus musi kosztować.

źródło: Obiektyw TVP Białystok


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę