Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Program Budowy Ulic w Łomży po nowemu czyli po staremu...

Podczas środowej sesji radni Łomży maja ponownie debatować nad Programem Budowy Ulic w Łomży na lata 2012-2016. Przed miesiącem plan ten uchwalono, ale jak się okazuje chyba nie tak jak powinno być... Wówczas radni na wniosek Komisja Gospodarki Komunalnej dokonali kilku zmian w harmonogramie, a teraz ta sama komisja proponuje aby wszystko wróciło do pierwotnego układu, a jak mieszkańcy chcą mieć ulice szybciej to muszą dołożyć do ich budowy z własnej kieszeni.

„Program Budowy Ulic w Łomży na lata 2012-2016” - to pomysł wiceprezydenta Beniamina Dobosza. Rozpisany na pięć lat harmonogram realizacji poszczególnych ulic o nawierzchniach gruntowych i tymczasowych oraz ulic planowanych ma być czym w rodzaju listy w jakiej kolejności ulice będą budowane – od najważniejszych do tych najmniej istotnych. Rocznie na budowę znajdujących się planie ulic ma być wydawanych ok. 5 mln zł.
Przed miesiącem radni Łomży plan uchwalili, ale na wniosek Komisja Gospodarki Komunalnej dokonali kilku zmian i jak się okazało tuż po głosowaniu przynajmniej niektórych pochopnie... Okazało się, że jedna z wprowadzonych przez radnych zmiany opóźnia realizację z 2013 na 2016 rok ulicy Kamiennej, której mieszkańcy kilka miesięcy wcześniej głośno protestowali domagając się budowy obiecanej ulicy.  Gdy radni sobie to uświadomili zapowiedzieli poprawkę planu i powrót kamiennej an 2013 rok. Teraz okazuje się, że Komisja Gospodarki Komunalnej chce na 2013 rok nie tylko przywrócić Kamienną, ale także Turkusową i Szafirową, a na 2016 rok odłożyć  budowę ulicy Podleśnej, którą przed miesiącem „przyspieszyli” kosztem tych trzech wcześniej wymienianych ulic.
W przyjętym „11 głosami za - jednogłośnie” wniosku w sprawie programu „Komisja wnosi o zaakceptowanie pierwotnego Programu Budowy Ulic w Łomży na lata 2012 – 2016 (...)  z jednoczesnym umożliwieniem poza Programem Budowy Ulic mieszkańcom ulic: Piaskowej, Piwnej, Słowikowej przyśpieszenia realizacji inicjatyw lokalnych budowy tych ulic w roku 2012 i innym w latach następnych wraz z dofinansowaniem z budżetu miasta.” To oznacza, że jeśli mieszkańcy domów przy tych ulicach chcieliby mieć ulice wyasfaltowane wcześniej niż wynika to z planów muszą sami dołożyć się do ich budowy. „W przypadku braku realizacji tych zamierzeń Program budowy tych ulic pozostaje zgodny z przywołanym na wstępie” - czytamy we wniosku Komisji.

A zatem nowy – stary PBU w Łomży wyglądać miałby następująco:

 • Realizacja z określeniem terminu rok 2012
  Żabia (652 metrów), Polna (589 ), Krzywa (392 ), Staszica (295), Przemysłowa (485), Łącznik Spokojnej i Żabiej (35), Akademicka (332)
 • Budowa – rok 2013
  01KL (tereny przy ul. Żabiej) (670), Zamiejska (130), Kamienna (436), Miodowa (89), Wąska (330), Szafirowa (107), Sosnowa (106), Turkusowa (108), Poprzeczna (161), Rubinowa (127), Kanarkowa (1KDD wg planu) (172), Piwna (125)
 • Budowa – rok 2014
  Wiosenna, Nowogrodzka – sięgacz (02KDD wg planu), 04KD-L (przy „Bawełnie”), Strusia
 • Budowa – rok 2015
  KDL1 (Zawady Przedmieście), 04KL (tereny przy ul. Żabiej), Zawady Przedmieście
 • Budowa – rok 2016
  Ptasia, Piaski, Piaskowa, Stawowa, Pawia, KD (teren byłej rezerwy pod kolej – od ul. Sikorskiego do ul. Wojska Polskiego), Aleja Legionów – sięgacz, Podleśna

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę