Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bp Bronakowski: Nie rozpijajcie narodu

Główne zdjęcie
Ks. bp Tadeusz Bronakowski

„Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości ze zdziwieniem i smutkiem przyjął decyzję Prezydenta Bronisława Komorowskiego o podpisaniu ustaw umożliwiających handel piwem na stadionach. Zdziwienie wynika z faktu, iż w przeszłości Pan Prezydent w jednoznaczny sposób deklarował się jako obrońca trzeźwości, zwłaszcza wśród osób młodych” – czytamy w oświadczeniu Zespołu podpisanym przez przewodniczącego ks. bp Tadeusza Bronakowskiego z Łomży.

Biskup Bronakowski na już na wstępie przypomina słowa wówczas jeszcze Marszałka Sejmu, Bronisława Komorowskiego, z jego listu (z 23 marca 2009 roku) do przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.  „(…) pragnę zapewnić, że przyszłość młodego pokolenia również nie jest mi obojętna (…) Ufam, że ustanowione prawo znacznie wpłynie na ograniczenie spożycia alkoholu przez młodzież, a także przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa w czasie sportowo-muzycznych przedsięwzięć.”
- Gdy otrzymujemy informację o podpisaniu przez Prezydenta szkodliwych ustaw, należy zatem postawić pytanie: czy dzisiaj przyszłość młodego pokolenia jest już dla Pana Prezydenta obojętna? Co się zmieniło przez te dwa lata od tak jasnych deklaracji za ograniczeniem dostępności alkoholu?    - pyta biskup Bronakowski.
Hierarcha podkreśla, że „wychowywanie dzieci i młodzieży z puszka piwa w ręku przyczyni się do wielkiej narodowej tragedii”. I w imieniu Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości „wyraża wielką wdzięczność wszystkim ludziom otwartych serc, którzy angażowali się na rzecz zablokowania tych zmian”.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę