Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Wójtowie oko w oko z parlamentarzystami

Ponad 70 wójtów, w tym kilka pań wójt, zjechało do Piątnicy na XXIII Forum Związku Gmin Województwa Podlaskiego. Dwudniowe spotkanie rozpoczęła debata wyborcza z udziałem regionalnych przedstawicieli głównych partii politycznych, władz rządowych i samorządowych.

Mirosław Lech
Mirosław Lech

Obrady poprowadził Mirosław Lech, wójt Korycina i przewodniczący ZGWWP.
- Jestem bardzo zadowolony z frekwencji na Forum, bo mimo wizyty marszałka Grzegorza Schetyny w Podlaskiem i trwającej kampanii wyborczej, zjawiło się trzy czwarte członków naszego związku – powiedział nam Mirosław Lech. - Odwiedzili nas także startujący w wyborach parlamentarzyści, ale myślę, że obojętnie, która partia wygra, pewnych problemów nie rozwiąże ani nowy rząd, ani nowy parlament. Tak jest, na przykład, od lat z Kartą Nauczyciela, o zmiany w której walczą samorządowcy ze związkami zawodowymi ogromnego i ważnego środowiska oświatowego.
- Z ust polityków słuchamy w kółko tego samego – skomentował proszący o anonimowość jeden z wójtów, kierujących gminą od początku lat '90. - Obiecują różne rzeczy, a nam nie dają pieniędzy na przydzielane zadania. Potem my jesteśmy chłopcy do bicia, a oni to panowie do chodzenia w garniturach.
- Dla wójtów najciekawsze będą spotkania z wojewodą Maciejem Żywno i marszałkiem Jarosławem Dworzańskim, bo wtedy będą mogli omówić aktualne problemy i plany swoich gmin – ocenia Mirosław Lech. - Ciekawe będzie też spotkanie z przedstawicielami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotyczące gospodarki ściekowej, zagospodarowania osadów ściekowych, dofinansowania budowy przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków i podłączeń do zbiorczego systemu kanalizacyjnego.
Ponadto wójtowie zwiedzą piątnickie forty i na Strzelnicy Fortu III wezmą udział w zawodach strzeleckich oraz odwiedzą Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Piątnicy.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę