Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Prawie jest dobrze...

Policjanci z drogówki kontrolowali autobusy i samochody osobowe przewożące dzieci i młodzież szkolną w województwie podlaskim. Wyniki są prawie dobre. 12 z 211 sprawdzonych pojazdów „było niesprawnych technicznie, w związku, z czym policjanci zatrzymali ich dowody rejestracyjne i nie dopuścili do dalszej jazdy.”

Wczoraj w całym województwie przeprowadzono policjanci z drogówki kontrolowali autobusy szkolne, którymi dzieci dojeżdżają do szkoły. W szczególności sprawdzano stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie i oznakowanie oraz trzeźwość kierujących nimi osób.
- W czasie działań mundurowi skontrolowali 211 pojazdów w tym 76 gimbusy. Okazało się, że 12 pojazdów było niesprawnych technicznie, w związku, z czym policjanci zatrzymali ich dowody rejestracyjne i nie dopuścili do dalszej jazdy – podają policjanci w komunikacie na stronie internetowej KWP w Białymstoku.
Przy okazji funkcjonariusze nałożyli także 30 mandatów karnych za przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Kilka dni wcześniej, w ramach akcji „Pasy”, policjanci skontrolowano prawie 760 pojazdów zwracając  szczególną uwagę na zapięte pasy bezpieczeństwa i prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach. Funkcjonariusze ujawnili ogółem blisko 470 wykroczeń w ruchu drogowym. Z pośród tej liczby niespełna 200 kierujących i 27 dorosłych pasażerów nie korzystało z pasów bezpieczeństwa. Ponadto ujawniono troje nieprawidłowo przewożonych dzieci.

Policjanci zapowiadają, że takie kontrole z pewnością będą prowadzone w przyszłości.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę