piątek, 19 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Czas na podwyżkę cen biletów MPK

Od października o niemal 10% mają wzrosnąć ceny biletów komunikacji miejskiej w Łomży. Tak zakłada przesłany do radnych projekt uchwały, którym Rada Miasta ma zająć się jeszcze w tym miesiącu. Zwykły bilet - normalny jednorazowy – ma kosztować 2,40zł, sześcioprzejazdowy 13,80zł, a bilet miesięczny na jedną linię 76zł. Stare – niższe - ceny pozostałyby w przypadku nowych miesięcznych biletów elektronicznych, które ma wdrożyć MPK.

Postulowany wzrost cen biletów komunikacji miejskiej w Łomży tłumaczony jest inflacją (2,3%), wzrostem cen paliw (19,24%) i oraz podatku Vat (z 7 do 8%). We wniosku podpisanym przez wiceprezydenta Beniamina Dobosza czytamy, że „prezydent akceptując wielkość proponowanej podwyżki, uważał, że nowe ceny biletów w tej wielkości zapewnią zaspokojenie podstawowych potrzeb Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji ZB w Łomży, na poziomie gwarantującym w miarę prawidłowe funkcjonowanie, nie będąc jednocześnie znaczącym obciążeniem dla budżetów domowych mieszkańców.”

Przypomnijmy wiosną do MPK w Łomży dotarły 22. fabrycznie nowe, niskopodłogowe Scanie. Za ich zakup, oraz doposażenie 15 „starych” autobusów marki Volvo, zapłacimy niemal równe 24 mln 300 tys zł.

190415015623.png

 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę