Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

NSA w sprawie planów pod Venedę już się nie wypowie!(?)

Naczelny Sąd Administracyjny nie będzie po raz kolejny badał prawomocności uchwały Rady Miasta Łomża w sprawie uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego terenów na których ma zostać wybudowana Galeria Veneda. W ubiegłym tygodniu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku postanowił odrzucić skargę kasacyjną, którą wnosiła jedna z uczestniczek trwającego jeszcze od dwóch lat procesu.

Sprawa dotyczy podjętej w czerwcu 2009 roku uchwały Rady Miejskiej w Łomża w przyjmującej nowy miejscowy planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu Łomży w rejonie ulic Wyszyńskiego, Sikorskiego Zawadzkiej i Katyńskiej. Plan ten dopuszcza budowę tu m.in. sklepu wielkopowierzchniowego, czyli potocznie mówiąc galerii handlowej z hipermarketem. O uchwalenie takiego planu od około 10 lat zabiegała kielecka firma Echo Investment, która ma już wszelkie wymagane prawem zgody na budowę w tym miejscu Galerii Veneda. Tymczasem tuż po uchwaleniu planu jego zapisy zaskarżyły dwie mieszkanki Łomży. Sprawa ciągnie się, a właściwie ciągnęła się, aż do ubiegłego tygodnia i już raz dotarła do NSA w Warszawie, który po rozpatrzeniu sprawy zwrócił ją ponownie do sądu w Białymstoku. Tym razem już tak nie będzie. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku postanowił odrzucić skargę kasacyjną, jaką na czerwcowy wyrok WSA ponownie oddalający skargę łomżanek na uchwałę, wniosła jedna z nich. Podstawą były błędy proceduralne. Jak przekonuje w uzasadnieniu postanowienia sąd warunkiem dopuszczalności wniesienia skargi kasacyjnej od wyroku wojewódzkiego sądu administracyjnego oddalającego skargę jest wcześniejsze złożenie wniosku o sporządzenie jego uzasadnienia na piśmie. Tymczasem w tej sprawie z wnioskiem takim zwróciła się tylko jedna z łomżanek, a skargę kasacyjną złożyła druga. Mając powyższe na względzie Sąd, na podstawie art. 178 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnym, orzekł o odrzuceniu skargi kasacyjnej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę