Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Cmentarna brama zyska stabilny fundament

Cmentarna brama jeszcze w tym roku stanie na stabilnym gruncie. Ratusz ogłosił właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy, który wykona stabilne posadowienie pochodzącej z drugiej połowu XIX w. tzw. ewangelickiej bramy zabytkowego cmentarza przy ul. Kopernika w Łomży. W sierpniu bramę zamknięto i wsparto specjalnymi drewnianymi belkami, po tym jak z pomiarów wyszło, że brama ta odchylała się niebezpiecznie i może się nawet przewrócić. Wcześniej w jej pobliżu prowadzono prace ziemne.

Projekt stabilnego posadowienia bramy opracował Andrzej Wszeborowski. Ma ona spocząć na czterech specjalnych studniach wypełnionych betonem, które zostaną wykopane po obu stronach bramy. Miałyby one głębokość 130cm i byłyby zalane betonem, a brama opierałaby się na nich przez specjalne belki żelbetonowe. Trzeba także wykonać tymczasowe spojenie głazów fundamentów poprzez osadzenie w nich metalowych prętów, oraz m.in. naprawić spękania samej bramy.  Teraz ratusz szuka wykonawcy, który jeszcze w tym roku wykonałby te prace. Termin wykonania zadania określono na 18 listopada.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę