Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Chińczycy zbudują nam hotel nad Narwią?

Główne zdjęcie
fot. Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Szanghaju

Podczas kilkudniowej wizyty w Chinach prezydent Łomży spotkał się z przedsiębiorcami z „państwa środka”. Jak przekazuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta, Mieczysław Czerniawski zachęcał, aby zainteresowali się Łomżą w tym m.in. budową hotelu trzygwiazdkowego i SPA przy bulwarach nad Narwią. Podobno nie mówią nie, a nawet wyrażają zainteresowanie tą inwestycją.

Prezydencką podróż do Chin zorganizowało i opłaciło Ministerstwo Gospodarki. Poza prezydentem Łomży i przedstawicielami organizatorów wzięli w niej udział także przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych i Instytutu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, oraz prezydenci Krosna, Płocka i Żor.
Podczas ich podróży po Chinach wzięli udział w trzech cyklach spotkań: w Szanghaju, Xiamen i Nankinie, w trakcie których prezentowano m.in. propozycje inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego
- Chińczyków najbardziej zainteresował temat budowy hotelu przy łomżyńskich bulwarach. Firma chińska planuje skierować list do Urzędu Miejskiego z zapytaniami prawnymi i finansowymi. Niewykluczone, że inwestycja w Łomży mogłaby być dla tej firmy działaniem pilotażowym pod inwestycje podejmowane w Polsce – przekazuje Sobocińska.
Jak dodaje prezydent prezentował tam także pomysły na postawienie przy łomżyńskim dworcu PKS centrum komunikacyjnego i handlowego, spełniającego także funkcje kongresowe i  kulturalne, oraz namawiał też do udziału w rewitalizacji Starego Rynku i modernizacji hali targowej. Ale przynajmniej z komunikatu ratusza nie wynika, aby kogoś tam to zainteresowało.

Wizyta w Chinach to kontynuacja polityki gospodarczej Łomży – mówi Sobocińska, dodając, że Prezydent Czerniawski podjął inicjatywy, porządkujące działania miasta w zakresie gospodarczym, m.in., powołując Centrum Obsługi Inwestora i porządkując proces marketingu i promocji potencjału gospodarczego naszego miasta.

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę