Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kryzys zagląda w oczy Łomży?

„Trudna sytuacja gospodarcza, wzrost bezrobocia i zahamowanie podwyżek skutkuje niższymi wpływami z podatku PIT. Przekazane wpływy udziału gminy i powiatu w podatku PIT wynoszą 19 195 880 zł, co stanowi 42,84% wykonania planu(...) W skutek spadku poziomu zyskowności przedsiębiorstw maleją wpływy z podatku CIT. Wpływy z tego podatku wyniosły kwotę 815 900 zł i stanowiły 41% planu.(...) Występuje obawa o uzyskanie planowanych wpływów ze sprzedaży majątku komunalnego (działki miejskie). ” To zdania zaczerpnięte podpisanych właśnie przez wiceprezydenta Beniamina Dobosza Założeń Polityki Społeczno-Gospodarczej Miasta Łomża na 2012 rok. Dokument będzie podstawą do opracowania przyszłorocznego budżetu miasta.

„W celu dostosowania wydatków miasta do ograniczonych możliwości finansowych oraz optymalizacji środków przeznaczonych na rozwój - niezbędne będzie ograniczanie dynamiki wydatków bieżących. Przewiduje się, że kwota planowanych wydatków bieżących na rok 2012 nie będzie wyższa nominalnie od przewidywanej kwoty realizacji w 2011 r., co oznacza realny spadek kwoty tych wydatków. Ograniczenie wzrostu będzie w szczególności dotyczyć pozostałych wydatków bieżących, zwłaszcza związanych z zadaniami o charakterze fakultatywnym.
Zakłada się, że w wyniku wprowadzenia koniecznej weryfikacji wydatków w roku 2012 i latach następnych nastąpi dostosowanie do ograniczonych możliwości dochodowych.”

Dokument kończy się planem finansowym miasta na 2012 rok. Dochody ogółem miały by wynieść  nieco ponad 234 mon zł, a wydatki blisko 238 mln zł, w tym tzw. wydatki bieżące niemal 209 mln zł. Z zapisów dokumentu wynika, że w przyszłym roku Łomża ma zaciągnąć 13 mln zł kredytu  i jednocześnie wydać na spłatę pożyczek i kredytów ponad 11 mln zł.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę