Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Głosowanie korespondencyjne...

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Jeszce przez tydzień (do 19 września) osoby niepełnosprawne mogą zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego w październikowych wyborach parlamentarnych. Taka możliwość pojawia się po raz pierwszy. Pakiet wyborczy osoby te dostaną „do rąk własnych” w swoim domu.

Głosować korespondencyjnie mogą wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Wcześniej jednak trzeba pobrać z urzędu lub internetu  odpowiednie wnioski i złożyć je do właściwego ze względu na zamieszkanie urzędu gminy.   Do wniosku koniecznie trzeba też dołączyć  kopię aktualnego orzeczenia właściwego organu orzekającego o ustaleniu stopnia niepełnosprawności, oświadczenie o wpisaniu wyborcy do rejestru wyborców, oraz wskazać adres stałego zamieszkania, na który ma być wysłany pakiet wyborczy.

Wyborca, który zgłosi zamiar głosowania korespondencyjnego, otrzyma z urzędu gminy – nie później niż 7 dni przed dniem wyborów – pakiet wyborczy, który zostanie doręczony wyłącznie do rąk własnych wyborcy. W skład pakietu wyborczego wejdą: koperta zwrotna, karta lub karty do głosowania, koperta na kartę lub karty do głosowania, oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu na karcie do głosowania, instrukcja głosowania korespondencyjnego i ewentualnie nakładki na karty do głosowania sporządzone w alfabecie Braille'a — jeżeli wyborca zażądał ich przesłania.

Wyborczy z Łomży odpowienie wnioski mogą pobrać z BIP UM Łomża.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę