Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Nagrody Starosty w dziedzinie kultury

Nagrody Starosty Łomżyńskiego za działalność w dziedzinie kultury otrzymali w tym roku: Zespół Pieśni i Tańca Łomża, Donata Godlewska i Beata Sejnowska - Runo. Nagrody zostały wręczone w czasie międzynarodowej konferencji z okazji 150 rocznicy urodzin Sofii Casanovy Lutosławskiej w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Głównym celem konferencji było przypomnienie i popularyzacja barwnej postaci oraz twórczości literackiej Sofii Casanovy Lutosławskiej – jednej z najwybitniejszych kobiet w długiej historii rodu Lutosławskich.

Tegoroczni laureaci nagród Starosty łomżyńskiego, Lecha Marka  Szabłowskiego, zostali docenieni za wieloletnie zasługi w dziedzinie popularyzacji kultury i historii regionu. Istniejący od 1977 roku Zespół Pieśni i Tańca Łomża, działający przy Regionalnym Ośrodku Kultury to już zespół instytucja. Na bardzo bogaty program tańców i pieśni wchodzących w skład jego repertuaru składają się utwory z wielu regionów Polski, z kurpiowskimi na czele.

Donata Godlewska - Honorowa Obywatelka Łomży i Honorowa Członkini Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej – to autorka wielu publikacji historycznych na temat Łomży i regionu, w tym wielokrotnie wznawianej książki „Łomża. Dzieje Łomży od czasów najdawniejszych do rozbiorów Rzeczypospolitej”.
Beata Sejnowska – Runo, nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Jeziorku, prowadząca chór „Szkolne Słowiki”, została nagrodzona za pracę społeczną i edukację patriotyczną dzieci i młodzieży.

Wojciech Chamryk

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę