Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Weterani podziemia niepodległościowego rozpoczęli „Rajd Kombatancki na Biebrzańskie Bagna”

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy AK w Białymstoku rozpoczęli "Rajd Kombatancki na Biebrzańskie Bagna" weterani podziemia niepodległościowego z Warszawy. Do Białegostoku przyjechała grupa 50 kombatantów. Gości przywitał pod pomnikiem prezes białostockiego okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej prof. Witold Czarnecki. Jak powiedział, to szczególne miejsce, bo to pierwszy jedyny poświęcony okręgom kresowym pomnik.

"Jesteśmy tu, bo tu są nasze korzenie" - powiedziała Lucyna Wędrychowska-Gorzkowska ze Środowiska "Mścisław" z Warszawy. Środowisko to zrzesza byłych żołnierzy AK Okręgu Białystok, którego dowódcą był płk Władysław Liniarski "Mścisław".

W środę (07.09) kombatanci zwiedzali Białystok - miasto młodości prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i Supraśl. W Czarnej Wsi złożyli hołd żołnierzom AKO Zgrupowania "Piotrków".

W czwartek w południe w Rajgrodzie wezmą udział w mszy za poległych na Grądach w 67. rocznicę największej Bitwy w Okręgu Białostockim w Akcji "Burza". Następnie w miejscu pamięci na Czerwonych Bagnach przy pomniku pomordowanych i poległych złożą kwiaty i zapalą znicze.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę