Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Wzmożone kontrole... i apel wojewody

Będzie więcej kontroli w w miejscach zagrożonych, mogących stanowić obiekt ataków rasistowskich – ustalono podczas spotkania wojewody podlaskiego z Komendantem Wojewódzkim Policji i m.in. przedstawicielami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, po ujawnionym wczoraj incydencie w Jedwabnem. Zniszczono tam pomnika ofiar żydowskich. To już już kolejny – piąty - incydent nietolerancji w ostatnim czasie na terenie województwa podlaskiego. Wcześniej podobne incydenty były w Orli, gdzie napisy pojawiły się na synagodze, dwukrotnie w Puńsku, gdzie m.in. zamazano litewskie nazwy miejscowości, było także włamanie zniszczenia mienia i podpalenia w Centrum Muzułmańskie w Białymstoku. Dodajmy, że Istnieje duże prawdopodobieństwo, że za incydentami wymierzonymi w mniejszości narodowe w woj. podlaskim stoją ci sami sprawcy - mówił w Sejmie wiceminister MSWiA Adam Rapacki. Zaznaczył, że jest przekonany, iż uda się ich wykryć.

Napisy w Jedwabnem odkrył wczoraj patrol policyjny. Według  wstępnych ustaleń napisy powstały poprzedniego dnia (wtorek) późnym popołudniem. Na miejsce przyjechała specjalna grupa dochodzeniowa, ta sama która prowadzi także sprawę zamalowanych tablic w Puńsku.
Po jej powrocie do Białegostoku Wojewoda Podlaski spotkał się z Komendantem Wojewódzkim Policji, przedstawicielami ABW, pełnomocnikiem mniejszości narodowych  i etnicznych. Jak podaje Joanna Gaweł rzecznik prasowy Wojewody wspólnie zdecydowano o wzmożeniu kontroli w miejscach zagrożonych, mogących stanowić obiekt ataków rasistowskich.
- Takie kontrole były już prowadzone wcześniej, po zajściu w Puńsku. Teraz te newralgiczne miejsca będą jeszcze częściej kontrolowane, więcej funkcjonariuszy będzie pracować w terenie – podaje Gaweł.
Jednocześnie wojewoda apeluje do mieszkańców regionu o czujność, o zwracanie uwagi na podejrzane zachowania w pobliżu miejsc ważnych dla mniejszości narodowych, etnicznych, czy religijnych.

Dodajmy, że według wiceministra MSWiA Adama Rapackiego "istnieje duże prawdopodobieństwo, że za incydentami wymierzonymi w mniejszości narodowe w woj. podlaskim stoją ci sami sprawcy". Minister wczoraj mówił w Sejmie, że jest przekonany, iż uda się ich wykryć.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę