Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Miejsce upamiętniające mord żydów w Jedwabnem zbezczeszczone

Główne zdjęcie
Pomnik w Jedwabnem (fot. 2011.07.10)

Nieznani sprawcy zniszczyli obelisk i otaczające go ogrodzenie z kamiennych płyt. Znajdujące się na obelisku hebrajskie napisy ktoś zamalował zieloną farbą, a na murze okalającym teren wokół niego nieustaleni na razie sprawcy zieloną olejną farbą wymalowali antysemickie napisy i faszystowskie symbole.

Złożone tam w rocznicę mordu 10 lipca wiązanki i znicze usunięto i rozrzucono. Ustalenie sprawców nie będzie sprawą łatwą, ponieważ nawet najbliżsi sąsiedzi tego terenu twierdzą, że nic nie zauważyli i nie słyszeli. W Jedwabnem przeważa jednak opinia, że czynu tego nie dopuścił się nikt z miejscowych, ponieważ mieszkańcy miasteczka ignorują istnienie tego miejsca pamięci. Burmistrz Krzysztof Moneke poinformował, że w najbliższym czasie pracownicy służb komunalnych zajmą się usunięciem farby z upamiętnienia i pokryją go sprayem utrudniającym takie akty wandalizmu w przyszłości. Wyjaśnieniem sprawy zajmuje się specjalna grupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę