Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

PBUwŁ: Piaskowa w miejsce Kamiennej, Turkusowej i Szafirowej... Ale ma to być poprawione

Radni Łomży zmienili kolejność w prezydenckim „Programie Budowy Ulic w Łomży na lata 2012-2016”. To rozpisany na pięć lat harmonogram realizacji poszczególnych ulic o nawierzchniach gruntowych i tymczasowych oraz ulic planowanych. I choć wszyscy są zgodni, że ustalenie takiego programu to bardzo dobry pomysł, to na wniosek Komisji Gospodarki Komunalnej, większością, wprowadzono małą poprawkę. Jak się chwilę później okazało to był błąd, który ma być naprawiony na jednej z najbliższych sesji. Chodzi o usunięcie z planów na 2013 rok budowy ul. Kamiennej, której mieszkańcy już kilka miesięcy temu głośno protestowali i blokowali ulicę domagając się obiecanej wcześniej jej budowy.

Zakwalifikowane do „PBUwŁ” ulice podzielone są na trzy grupy. W pierwszej znalazły się tylko trzy ulice  Browarna wraz z przedłużeniem do ulicy Nowogrodzkiej i Zawadzka - przedłużenie do Szosy do Mężenina i Meblowa. Tu nie określono ścisłego terminu ich budowy, zastrzegając że powinny powstać w ciągu pięciu lat. Druga grupa zawiera kilkadziesiąt ulic z rozpisana ich realizacją na poszczególne lata, przy czym rocznie na ich budowę ma być przeznaczana ok. 5 mln zł.
Trzecia grupa to lista rezerwowa. Na niej znajduje się 11 ulic i odcinków dróg planowanych do wybudowania. Ich realizacja będzie możliwa jeśli będą dodatkowe pieniądze.

Podczas dzisiejszej sesji radni najpierw podkreślali jak dobry jest to program, po czym na wniosek Komisji Gospodarki Komunalnej przegłosowali dwie małe zmiany. Pierwsza dotyczyła tego, aby w budżecie miasta zarezerwować pulę środków na realizację ulic w ramach tzw. inicjatyw lokalnych, druga aby zapisaną w planach na 2016 rok ul. Piaskową przenieść na 2013 rok w miejsce ulic Turkusowej, Szafirowej i Kamiennej. Wniosek ten poparło na sesji 9 radnych przy 7 głosach przeciw. I wówczas okazało się, że ul. Kamienna, to ta Kamienna, której mieszkańcy głośno protestowali wiosną. W powstałym zamieszaniu udowadniano, że nie chodziło o Kamienną, ale o inną ulicę, no ale wyszło, że wniosek dotyczył właśnie tej Kamiennej i że został przyjęty, a plan uchwalony.
- Proszę przekazać, że nie było naszą intencją odsuwanie realizacji ulicy Kamiennej – mówił przygotowujący program wiceprezydent Beniamin Dobosz, w ogłoszonej „na zastanowienie się” przerwie obrad sesji.
Po przerwie wrócono do problemu z gotowym rozwiązaniem. Na jednej z najbliższych, a być może już na wrześniowej sesji, zostanie wniesiona autopoprawka do przyjętego dziś Programu Budowy Ulic w Łomży na lata 2012-2016 i ulica Kamienna wróci do realizacji w 2013 roku.
Na pytanie kto ma poprawkę przygotować wiceprezydent Dobosz odpowiada - „myślę, że wyjdzie to ze strony Komisji”.  

Oto ulice z grupy II z podziałem na lata ich realizacji zgodnie z przyjętą dziś przez radnych uchwałą:
Realizacja z określeniem terminu rok 2012 - Żabia, Polna, Krzywa, Staszica, Przemysłowa, Łącznik Spokojnej i Żabiej, Akademicka
Budowa – rok 2013 -     01KL (tereny przy ul. Żabiej), Zamiejska, Piaskowa, Miodowa, Wąska, Sosnowa, Poprzeczna, Rubinowa, Kanarkowa (1KDD wg planu), Piwna
Budowa – rok 2014 -  Wiosenna, Nowogrodzka – sięgacz (02KDD wg planu), 04KD-L (przy „Bawełnie”), Strusia
Budowa – rok 2015 - KDL1 (Zawady Przedmieście), 04KL (tereny przy ul. Żabiej), Zawady Przedmieście
Budowa – rok 2016 - Kamienna,  Szafirowa,  Turkusowa, Ptasia, Piaski,  Stawowa, Pawia, KD (teren byłej rezerwy pod kolej – od ul. Sikorskiego do ul. Wojska Polskiego), Aleja Legionów – sięgacz, Podleśna

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę