Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Samorządy przejmą odpowiedzialność za gospodarowanie odpadami

Po 2012 roku to samorządy będą odpowiadały za gospodarkę odpadami na swoim terenie - poinformowała na spotkaniu z samorządowcami w Łomży Emilia Kołaczek z Ministerstwa Środowiska. "Dokument nakłada na samorządy większe obowiązki, ale też daje instrumenty, m.in. finansowe, żeby je ułatwić"- przekonywała kobieta, która należy do zespołu pracowników ministerstwa przygotowujących nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Obecni na spotkaniu wójtowie sceptycznie podchodzą do pomysłów urzędników. "I tak ostateczne koszty spadną na mieszkańców naszych gmin" - twierdzi wójt Kulesz Kościelnych Józef Grochowski. "Wszystko, co wiąże się ze zwiększeniem wydatków nie może cieszyć się popularnością wśród rolników, a ostatecznie odbije sie na samorządach, które będą oskarżane o podnoszenie cen np. wywozu śmieci" - dodaje.

Z nowych zapisów ustawy powinni być zadowoleni za to przedsiębiorcy zajmujący się wywożeniem odpadów. Jeśli wejdzie w życie, będą oni mieli równe prawa do startowania w przetargach na te usługi, bo samorząd nie będzie mógł ich już zlecać firmie wybranej bez przetargu.

Podobne spotkania samorządowców z urzędnikami Ministerstwa, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zamierza zorganizować także w Białymstoku i Suwałkach.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę