Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Trwają prace porządkowe przy bunkrze kpt. Raginisa na Strękowej Górze

Członkowie Stowarzyszenia Wizna 1939 przy pomocy dźwigu podnoszą pozostałości bunkra kpt. Władysława Raginisa i przygotowują mogiłę, w której pochowane będą szczątki żołnierzy znalezione podczas ekshumacji.

Prawie wszystkie bloki żelbetonowe, które zostały po schronie, dźwig przeniósł tak, by zrobić miejsce w centralnym miejscu dawnego bunkra. Został tylko najcięższy fragment, ale żeby go przemieścić, konieczne jest ściągnięcie większego dźwigu niż ten, który pracował na Strękowej Górze.

Dlatego zakończenie prac porządkowych zostało przesunięte na wtorek (30.08). Wtedy także dokończone będą murowane schody, które będą prowadziły do mogiły.

Symboliczny pogrzeb obrońców odcinka Wizna przy bunkrze na Strąkowej Górze zaplanowano na 10 września.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę