Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Nowy biskup w Łomży „późną jesienią”

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Według „Rzeczpospolitej” nazwisko nowego biskupa łomżyńskiego oficjalnie poznamy dopiero późną jesienią. Wówczas Watykan ma ogłosić kilka nominacji na stolice biskupie w Polsce. „Być może do Łomży z Watykanu wróci w nowej roli ks. Janusz Stepnowski, pracujący w Kongregacji do spraw Biskupów” – pisze Rzeczpospolita.

W najbliższych miesiącach w Polsce ma być powołanych sześciu nowych biskupów diecezjalnych.  Jak przypomina „Rz” maju osiągnął wiek emerytalny biskup łomżyński Stanisław Stefanek. W lipcu skończył się czas, na jaki miał przedłużone pełnienie funkcji arcybiskup częstochowski Stanisław Nowak. W październiku kończy się podobne przedłużenie metropolicie katowickiemu Damianowi Zimoniowi, a z końcem roku arcybiskupowi łódzkiemu Władysławowi Ziółkowi oraz biskupowi gliwickiemu Janowi Wieczorkowi. Do tego dochodzi jeszcze nowy metropolita lubelski, który miałby objąć urząd po zmarłym pół roku temu abp. Józefie Życińskim. Z informacji „Rz" wynika, że najszybciej - we wrześniu - poznamy nazwisko nowego metropolity lubelskiego. „Inne nominacje biskupie będą późną jesienią” - pisze w Rzeczpospolita.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę