Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Pod Kolnem woda bez paciorkowców kałowych, ale nie jest jeszcze „czysta”

Ponad miesiąc temu w wodzie z wodociągów Zabiele i Janowo w gminie Kolno stwierdzono obecności paciorkowców kałowych. Po podjętych wówczas działaniach w wodzie nie ma już paciorkowców kałowych, ale w dalszym ciągu stwierdza się podwyższoną ogólną liczbę mikroorganizmów. Sanepid warunkowo po raz kolejny dopuścił wodę z obu wodociągów do spożycia, ale zaleca mieszkańcom jej przegotowanie przed spożyciem.

Przypomnijmy wodociąg Zabiele zaopatruje w wodę około 1930 mieszkańców wisi: Zabiele i Czerwone, a z wodociągu Janowo korzysta 680 mieszkańców wsi: Janowo, Łosewo, Niksowizna w gminie Kolno oraz kolonia wsi Kąty, gm. Mały Płock..
W badanych ostatnio przez sanepid próbkach wody z tych wodociągów stwierdzono podwyższoną ogólną liczbę mikroorganizmów w 22 ± 2° C po 72 h. W związku z takimi wynikami badań „i po rozważeniu zagrożenia dla zdrowia ludzkiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolnie postanowił przychylić się do wniosku Wójta Gminy Kolno i stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia w wodociągu w Zabielu” - czytamy w komunikacie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku.
Jednocześnie sanepid zaleca używanie wody z obu wodociągów, przeznaczonej do spożycia i przygotowywania żywności, po przegotowaniu.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę