Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Ulice będą budowane w takiej kolejności...?

Żabia, Polna, Krzywa, Staszica, Przemysłowa, Akademicka oraz łącznik Spokojnej i Żabiej – to ulice Łomży, które w miałby powstać w przyszłym roku. Prezydent Łomży przekazał pod obrady Rady Miejskiej „Program Budowy Ulic w Łomży na lata 2012-2016”. To rozpisany na pięć lat harmonogram realizacji poszczególnych ulic o nawierzchniach gruntowych i tymczasowych oraz ulic planowanych. Ratusz podaje, że koszt realizacji wszystkich szacuje się na około 75,5 mln zł.

„W celu ustalenia terminów realizacji poszczególnych dróg w Programie Budowy Ulic ocenie punktowej poddano ulice o łącznej długości 32,839 km, w tym drogi publiczne o łącznej długości 12,978 km” – podano w informacji na stronie internetowej ratusza.
Zakwalifikowane do „PBU” ulice podzielono na trzy grupy. W pierwszej znalazły się tylko trzy ulice  Browarna wraz z przedłużeniem do ulicy Nowogrodzkiej i Zawadzka - przedłużenie do Szosy do Mężenina i Meblowa. Tu nie określono ścisłego terminu ich budowy, zastrzegając że powinny powstać w ciągu pięciu lat.
Druga grupa zawiera kilkadziesiąt ulic z rozpisana ich realizacją na poszczególne lata, przy czym rocznie na ich budowę ma być przeznaczana ok. 5 mln zł.
Trzecia grupa to lista rezerwowa. Na niej znajduje się 11 ulic i odcinków dróg planowanych do wybudowania. Ich realizacja będzie możliwa jeśli będą dodatkowe pieniądze.

Oto ulice z grupy II z podziałem na lata ich realizacji

 • Realizacja z określeniem terminu rok 2012
  Żabia (652 metrów), Polna (589 ), Krzywa (392 ), Staszica (295), Przemysłowa (485), Łącznik Spokojnej i Żabiej (35), Akademicka (332)
 • Budowa – rok 2013
  01KL (tereny przy ul. Żabiej) (670), Zamiejska (130), Kamienna (436), Miodowa (89), Wąska (330), Szafirowa (107), Sosnowa (106), Turkusowa (108), Poprzeczna (161), Rubinowa (127), Kanarkowa (1KDD wg planu) (172), Piwna (125)
 • Budowa – rok 2014
  Wiosenna, Nowogrodzka – sięgacz (02KDD wg planu), 04KD-L (przy „Bawełnie”), Strusia
 • Budowa – rok 2015
  KDL1 (Zawady Przedmieście), 04KL (tereny przy ul. Żabiej), Zawady Przedmieście
 • Budowa – rok 2016
  Ptasia, Piaski, Piaskowa, Stawowa, Pawia, KD (teren byłej rezerwy pod kolej – od ul. Sikorskiego do ul. Wojska Polskiego), Aleja Legionów – sięgacz, Podleśna

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę