Małe przełamanie Perspektywy

Strzelec bramki, Damian Przybylski (żółty strój). fot. archiwum

Występujący w rozgrywkach IV ligi piłkarze Perspektywy Łomża wywalczyli w minioną niedzielę pierwszy punkt w tym sezonie. W 4. kolejce Osiedlowi zremisowali w Narewce z miejscowym LZS-em 1:1.

Po dwóch porażkach w dwóch pierwszych meczach (2:3 z Puszczą Hajnówka i 1:3 z KS Michałowo) trener Perpy, Hieronim Łada liczył, że w końcu uda się jego podopiecznym przełamać złą passę - Czas powinien działać na nasza korzyść i z każdy kolejnym meczem powinno być lepiej - mówił po środowej porażce z Michałowem. Szansa na poprawę nastrojów była, ale ekipa z Narewki to bardzo niewygodny rywal. Jeszcze wtedy gdy oba zespoły grały w lidze okręgowej, Osiedlowym bardzo ciężko grało się z LZS-em. W minionych rozgrywkach łomżanie ponieśli dwie bolesne porażki - u siebie przegrali 0:3, a na wyjeździe 0:4. Na szczęście w tym sezonie zespół z Narewki nie prezentuje się już tak dobrze. Potwierdziła to niedzielna potyczka. W pierwszej odsłonie więcej sytuacji stworzyli sobie gospodarze, ale nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego golkipera Perspektywy. Drugie 45 minut to już dominacja drużyny trenera Łady. Swoją przewagę Osiedlowi udokumentowali bramką Damiana Przybylskiego w 82. minucie. Gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Łomży, duży błąd zrobiła defensywa Perpy i cztery minuty przed końcem meczu gospodarze wyrównali. Mimo, że nie udało się wywalczyć kompletu punktów doświadczony szkoleniowiec naszego zespoły był zadowolony - Mecz był wyrównany i remis jest sprawiedliwym wynikiem. Szkoda, że nie udało nam się utrzymać prowadzenia do końca, ale punkt i postawa zespołu w II połowie cieszy - podsumował Łada.

Kolejny mecz Osiedlowi rozegrają w przyszłą niedzielę, 28 sierpnia. Na stadionie miejskim w Łomży podejmować będą trzecią ekipę poprzedniego sezonu, Hetmana Tykocin. Początek spotkania o godzinie 17.