Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: poród bez bólu? Jest nowy sposób - gaz rozweselający

Mniejszy ból, spokój, wyciszenie i ulga - tak nową metodę znieczulania podczas porodu opisują pacjentki łomżyńskiego szpitala. Ordynator oddziału ginekologiczno - położniczego dr Leszek Poppe jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadził procedurę wziewnego znieczulania porodu dla wszystkich pacjentek tym zainteresowanych.

"Podtlenek azotu jako środek znieczulający znany jest od ponad 40 lat, jednak dopiero zarejestrowany ostatnio preparat składający się w równych częściach z tego związku i z tlenu pozwolił na masowe stosowanie go w położnictwie"- tłumaczy dr Poppe. "Ponieważ metoda ta z powodzeniem stosowana jest od dłuższego czasu w wielu krajach, nie mieliśmy wątpliwości, że należy pomóc także matkom rodzącym w Łomży".

Metoda wziewnego znieczulania gazem popularnie nazywanym "rozweselającym" jest także stosunkowo tania i na tyle nieskomplikowana, że nie tylko nie wymaga obecności anestezjologa, ale może być stosowana samodzielnie nawet przez przeszkoloną położną.

"Ogarnął mnie spokój, ból zelżał, przestałam zwracać uwagę na to co dzieje się wokół mnie i mogłam się skupić na prawidłowym oddychaniu" - relacjonuje przebieg swojego porodu Agnieszka Kalska, która jako jedna z 12 matek zdecydowała się rodzić w Łomży w ten sposób.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę