Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

W niedzielę w kościołach zbiórka na rzecz głodujących w Sudanie i Erytrei

Około 12 milionów ludzi głoduje w Afryce wschodniej. Śmiercią głodową zagrożone jest co najmniej pół miliona dzieci. Sytuację utrudniają konflikty zbrojne, spekulacje cenami żywności oraz korupcja. Przed miesiącem papież Benedykt XVI zwrócił się z apelem o pomoc. W najbliższą niedzielę na ten apel mają odpowiedzieć mieszkańcy Łomży i regionu. We wszystkich kościołach diecezji łomżyńskiej ma zostać przeprowadzona zbiórka do puszek.

17 lipca podczas modlitwy „Anioł Pański” Benedykt XVI zwrócił się z apelem o pomoc dla 12 mln głodujących. Powiedział: „Z głębokim zaniepokojeniem śledzę doniesienia nadchodzące z regionu Rogu Afryki, a w szczególności z Somalii, dotkniętej poważną suszą, a następnie, na niektórych obszarach, również obfitymi opadami, które są przyczyną katastrofy humanitarnej. Niezliczone osoby uciekają przed tą straszliwą klęską głodu w poszukiwaniu żywności i pomocy. Wyrażam życzenie, aby nasiliła się międzynarodowa mobilizacja w celu wysłania szybkiej pomocy tym naszym braciom i siostrom, i tak już dotkliwie doświadczonym, wśród których jest wiele dzieci. Niechaj cierpiącym mieszkańcom nie zabraknie naszej solidarności oraz konkretnego wsparcia ze strony wszystkich osób dobrej woli”.
W odpowiedzi na ten apel przewodniczący Episkopatu Polski abp Józef Michalik w imieniu Komisji ds. Misji i Caritas Polska zwrócił się do biskupów diecezjalnych o ogłoszenie zbiórki  Zgodnie z prośba ks biskupa Tadeusza Bronakowskiego, zbiórka taka w diecezji łomżyńskiej odbędzie się w niedzielę (21 sierpnia 2011 r.)
Zebrane ofiary, za pośrednictwem Caritas Diecezji Łomżyńskiej, trafią do głodujących w  Południowym Sudanie i Erytrei.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę