Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Pielgrzymi już przed Jasną Górą

Główne zdjęcie
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę. (fot. L. Kossewski 2003)

Pątnicy zmierzający w 27. Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę w sobotę wieczorem dojdą do celu swej podróży. Przeszli już ponad 400 km i od Jasnej Góry dzieli ich tylko 24 km. Jako pierwsi na jasnogórskie wały, gdzie odbywa się przywitanie i prezentacja pielgrzymów, około godz. 19 wejdą pielgrzymi z grupy czerwono-zielonej. Grupa żółto-brązowa, w której pielgrzymują mieszkańcy Łomży i okolic będzie wchodziła jako przedostatnia. Chwilę później wszyscy staną przed cudownym wizerunkiem Czarnej Madonny, Królowej Polski.

Pielgrzymi z Łomży wyruszyli o poranku 1 sierpnia. Z Łomży wyruszyła ich nieco ponad setka, a po kilu dniach, gdy w jedną połączyły się wszystkie pielgrzymujące grupy, było ich już 700. Przez dwa tygodnie rekolekcji w drodze mierzyli się ze zmęczeniem bólem i własnymi słabościami. W piątek wieczorem dotarli do wsi Żuraw, gdzie jest ostatni nocleg na trasie. Tu wieczorem odbyła się dziękczynna Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą pątnicy podziękowali za minione 12 dni pielgrzymiego trudu.
Wcześniej tradycyjnie w kościele w Kluczewsku odbyło się losowanie kolejności wejścia grup na Jasną Górę. Jako pierwsi mają wejść pielgrzymi z grypy czerwono-zielonej, w której idą pielgrzymi z Ostrołęki, Kadzidła i Myszyńca, za nimi będą grupy: niebieska, fioletowa, żółto-brązowa i srebrna.
- Gratulujemy tym, którzy pierwsi, ale zwycięzcami są wszyscy, którzy pokonali siebie i swoje słabości aby dojść aż dotąd – napisali księża prowadzący pielgrzymów na profilu na Facebook.

Zgodnie z tradycją pielgrzymów wchodzących na Wały Jasnej Góry będzie witał biskup łomżyński Stanisław Stefanek.  Około godz. 19.30 pod Jego przewodnictwem sprawowana będzie Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu.
Rozwiązanie 27. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej nastąpi 14 sierpnia br., po Mszy św. o godz. 9.00 na Wałach Jasnogórskich, w której udział wezmą także pielgrzymi diecezji siedleckiej, płockiej i kaliskiej.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę