niedziela, 20 października 2019 napisz DONOS@

Łomża zyskuje na oszczędnościach innych

Zamiast nieco ponad 600 tys zł, Łomża otrzyma ponad milion złotych od rządu na remont kawałka ul. Poznańskiej. Zapowiedział to Maciej Żywno, Wojewoda Podlaski, który w ratuszy podpisał z prezydentem Czerniawskim umowę na dofinansowanie tej inwestycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Na razie umowa opiewa na 606 tys zł, ale wojewoda zapowiedział jej aneksowanie o około 430 tys zł.

Maciej Żywno, Mieczysław Czerniawski
Maciej Żywno, Mieczysław Czerniawski

Zasadą NPPDL jest, że połowę kwoty na inwestycję wykłada realizujący go samorząd, a resztę dokłada rząd. Wniosek Łomży nie zmieścił się na liście podstawowej projektu i na takie finansowanie liczyć nie może, a jest realizowany z pieniędzy, które pojawiają się jako oszczędności po przetargach rozpisywanych przez inne samorządy realizujące inwestycje w ramach programu.
Przebudowa niespełna 800 metrów ul Poznańskiej na odcinku od Al. Legionów do ul. Poligonowej, ale bez mostu na Łomżyczce, kosztuje miasto niemal 4 mln zł, a to oznacza, że po zapowiedzianym przez wojewodę aneksowaniu umowy dofinansowanie sięgnie 25% zadania.  

Wojewoda Żywno zapowiedział także, że dzięki oszczędnością na realizacji „szchatynówek” w tym roku zrealizowany ma być także ponad 5,5 km drogi powiatowej Osobne – Śniadowo.
- To jak będzie ostateczna wysokość dotacji w tym wypadku będziemy wiedzieć za kilka dni  - zapowiadał wojewoda Żywno. 

Dodajmy, że przebudowa  fragmentu ul. Poznańskiej to czwarta „schetynówka” w Łomży. W 2009 roku w ramach programu przebudowano ul. Grobla Jednaczewska (1,4km), a w ubiegłym roku dwie ulice:  Łąkową  i Małą Kraskę – o łącznej  długości  2,2 km.

Jak podsumował Maciej Żywno w trakcie realizacji NPPDL 2008-2011 w województwie podlaskim  udało się przebudować łącznie ponad 500 km dróg gminnych i powiatowych.


 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę