Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Kolejny zabity w Łomży. Policjanci złapali już sprawców

Maj, czerwiec, lipiec, sierpień... śmiertelna seria w Łomży trwa. W piątek w nocy w Łomży znaleziono zwłoki 53-letniego mężczyzny. Jak się okazało został śmiertelnie pobity. Napastnicy bili i kopali go po głowie powodując śmiertelne obrażenia. Policjanci dzięki intensywnym działaniom już zatrzymali sprawców. To 48-letni mężczyzna i młoda, zaledwie 23-letnia, kobieta. Decyzją sądu oboje trafili już do tymczasowego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym, za popełnione przestępstwo, grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Jak podaje prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży, zwłoki mężczyzny znaleziono w piątek północy w jednym z mieszkań przy ul. Krzywe Koło.  Jak się okazało 53-letniego Andrzeja W, mieszkaniec Łomży. Mężczyzna miał liczne obrażenia głowy, a przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła, że to one były przyczyną śmierci.   
- Ofiara była bita i kopana po głowie, co spowodowało śmiertelne obrażenia – mówi prokurator Kudyba.
Śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny wszczęła łomżyńska Prokuratura Rejonowa i pod jej nadzorem czynności wyjaśniające  okoliczności śmierci prowadzą łomżyńscy policjanci. Dzięki ich intensywnej pracy szybko wytypowano i ustalono sprawców śmiertelnego pobicia. Już w sobotę zatrzymano dwoje mieszkańców Łomży: 48-letniego Jan M. i 23-letnia Anetę Ż. Oboje usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym.
- W trakcie przesłuchania przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu - mówi prokurator Kudyba. - Wczoraj Sąd Rejonowy w Łomży, na wniosek Prokuratora Rejonowego w Łomży, zastosował wobec nich jako środek zapobiegawczy areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Jak podaje policja do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek wieczorem. W jednym z mieszkań przy ul. Krzywe Koło. Przebywające tam osoby wcześniej piły wspólnie alkohol. Doszło pomiędzy nimi do kłótni, w trakcie której dwie osoby dotkliwie pobiły 53-letniego mężczyznę.
Przypomnijmy to kolejne tego typu zdarzenie z ostatnich miesięcy z Łomży. W maju 16-latek śmiertelnie pobił 40-latka, w czerwcu kobieta nożem dźgnęła w serce 51-latka, w lipcu dwaj mężczyźni brutalnie zabili 31-latka. Wszystkie te zdarzenia rozgrywały się przy alkoholu.

zobacz: Alkohol zabija...


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę