Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Koncepcje były za drogie...

Nawet „namalowanie” Miejskiego Centrum Wielofunkcyjnego, które nowy prezydent Łomży widzi w okolicach dworca PKS i targowiska miejskiego, okazało się za drogie jak na możliwości Łomży. Dwa przetargi na wykonanie jego koncepcji MCW zostały unieważnione „gdyż ceny jedynych złożonych ofert przewyższały kwotę, którą Miasto Łomża zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.” Ratusz zapowiada, że będą podejmowane kolejne próby, przy czym tym razem obok przetargu na koncepcje będzie też przetarg na „projekt budowlany i wykonawczy Hali Targowej na obecnym targowisku miejskim w Łomży.”

Miejskie Centrum Wielofunkcyjne to jeden z pierwszych pomysłów nowych władz Łomży. Miałoby powstać na terenie ograniczonym ulicami: Aleją Legionów – Sikorskiego - Dworcowa  oraz torowiskiem kolejowym. Prezydent Mieczysław Czerniawski chciał aby powstały tu nowy obiekt, lub obiekty łączyły w sobie funkcje: handlowe (o max. pow. sprzedaży do 2000 m2), usługowe, biurowe, hotelowe, rozrywkowe, gastronomiczne ale także z administracyjnymi, które miałby być wykorzystywane na potrzeby Urzędu Miejskiego. MCW miałoby pełnić także funkcję węzła przesiadkowego i to zarówno komunikacji autobusowej (autobusy międzymiastowe, podmiejskie, miejskie) jak i transportu kolejowego - szynobusy.
To jak dokładnie miałoby wyglądać MCW mieli określić specjaliści, którzy opracowaliby jego koncepcję. I właśnie na jej wykonanie, jeszcze w maju, przetargi ogłosił ratuszu. Były dwa, i na oba wpłynęło po jednej ofercie. W pierwszym konsorcjum firm: DHV POLSKA Sp. z o.o. z Warszawy, 8+8 Concept Studio Krzysztof Kotala z Warszawy i 2MB FUH Katarzyna Szczepańska z Nowego Sącza za opracowanie koncepcji zażyczyło sobie prawie 600 tys zł. W drugim przetargu oferta   Spółdzielcze Biuro Projektów „PROJEKT” Spółdzielnia Pracy w Białymstoku była już o ponad 100 tys niższą od ofert z pierwszego przetargu, ale i ona okazała się za droga jak na możliwości Łomży.  Oba postępowania zostały unieważnione, ale prezydent z pomysłu nie rezygnuje.
Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta, przekazuje, że miasto Łomża planuje ogłosić kolejne dwa przetargi: na wykonanie Koncepcji Miejskiego Centrum Wielofunkcyjnego oraz drugi przetarg na projekt budowlany i wykonawczy Hali Targowej na obecnym targowisku miejskim w Łomży. I dodaje, że po ostatnich zmianach w budżecie miasto na te dwa zadania ma zabezpieczone w budżecie 550 tys zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę