Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Łomża coraz starsza... i z wiekiem coraz mniejsza

Główne zdjęcie
Fot. archiwum 4lomza.pl

Łomża się kurczy i tak będzie przez kolejne dziesiątki lat naukowcy co do tego nie mają wątpliwości. Z najnowszego raportu opracowanego przez GUS dotyczącego „prognozy ludności faktycznej do 2035 roku” wynika, że w Łomży w tym czasie ubędzie około 10 tys mieszkańców. Co więcej za 25 lat też nie będzie widać zmian na lepsze.

źródło: GUS
źródło: GUS

Zgodnie z prezentowanymi danymi teraz w Łomży żyje ponad 61,5 tys mieszkańców. W tej grupie jest 8 698 dzieci w wieku od zera do 14 lat, oraz prawie tyle samo – 8895 – ludzi w wieku emerytalnym czyli kobiet po 60., i mężczyzn po 65 roku życia. Niestety z roku na rok ta pierwsza grupa ma maleć, a ta druga rosnąć. Już w 2018 roku,a więc w 600-rocznicę nadania praw miejskich Łomży przez Księcia Mazowieckiego Janusza I, liczba zgonów i urodzeń ma się zrównać, a później w Łomży już więcej będzie umierało niż się rodziło, a różnica ta z roku na rok ma być coraz większa. W 2035 roku urodzeń w Łomży ma być ponad dwa razy mniej niż zgonów.

Za ćwierć wieku w Łomży, według prognoz GUS, ma żyć już tylko 51 817 mieszkańców, przy czym dzieci w wieku od 0 do 14 lat ma być tylko 5741, a więc znacznie mniej niż dzisiaj, a ludzi w wieku emerytalnym 16 100 – czyli blisko dwa razy więcej niż obecnie.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę