Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Nowy basen do przeróbki...?

Główne zdjęcie
Pływalnia przy ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Łomży

Oddana do użytku w marcu tego roku nowa pływalnia miejska przy ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Łomży kosztowała nas ponad 35,5 mln zł. Niestety nie jest idealna... Od tygodnia na pływalni trwa tzw. „przerwa technologiczna”, a w jej trakcie będzie wymieniona woda w basenach i sprawdzona cała instalacja, ale mają być także naprawiane usterki, które wyszły w trakcie pięciomiesięcznego użytkowania obiektu. - Usterki realizowane będą w ramach napraw gwarancyjnych – podaje Anna Sobocińska rzecznik prasowy prezydenta Łomży. Ona przyznaje także, że będą wykonywane prace, których gwarancja nie obejmuje. Jedną z nich najprawdopodobniej będzie instalacja systemu klimatyzacji w pomieszczeniach na piętrze budynku.

Wśród prac, które będą wykonane w nowej pływalni w ramach gwarancji są m.in.: poprawa zamocowania ławeczek napowietrzających, wymiana przewodu odprowadzającego podchloryn sodu do zjeżdżalni nr 2, usunięcie rdzy z grzybka natryskowego w brodziku, naprawa funkcjonowania szafek w szatni damskiej, wymiana 5 płytek podłogowych na widowni i wykonanie dylatacji oraz wykonanie progu przy wejściu do windy dla osób niepełnosprawnych. W tej grupie prac wymieniany jest także „pomiar wydajności powietrza w sali fitness, siłowni i pomieszczeniu gastronomii”. Okazuje się, że w pomieszczeniach tych, znajdujących się na piętrze budynku, trudno jest teraz nawet wysiedzieć kilka minut, a co dopiero mówić o intensywnych ćwiczeniach. 
- Pomieszczenia pływalni nr 2 zostały wykonane zgodnie z projektem technicznym, nie są klimatyzowane. Ilość wymian powietrza w tych pomieszczeniach jest zgodna z przepisami, a klimatyzacja ma służyć jedynie podniesieniu komfortu przebywających w tych pomieszczeniach osób – podaje Anna Sobocińska.
Czy klimatyzacja będzie teraz wykonana zależeć będzie od ceny? 
Jak podała Sobocińska „wykonawca prześle oferty na wykonanie (…) klimatyzacji pomieszczeń fitness, siłowni i gastronomii.”
Co ciekawe ofert ma być więcej także na „wykonanie doprowadzenia zimnej wody do sauny przy  głównej niecce basenowej”, oraz „wykonanie studni bezodpływowej przed magazynem chemii”.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę