Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@

W drodze do Matki Bożej

Już ponad 150 km przeszli pątnicy, którzy w poniedziałkowy poranek wyszli z Łomży w 27. Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę. Razem wędrują już wszystkie pielgrzymkowe grupy, które wychodziły z Łomży, Ostrołęki, Zambrowa, Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowa. Łącznie pielgrzymka liczy 700 osób.

Najliczniejsza jest grupa żółto-brązowa, której patronami grupy są Św. Andrzej Bobola i Św. Franciszek z Asyżu. W grupie tej pielgrzymują pątnicy z dekanatów: Grajewo, Szczuczyn, Jedwabne, Kolno, Piątnica i obu dekanatów łomżyńskich i liczy ona 174 osoby. Niewiele mniejsza – 168 osób – liczy grupa czerwono-zielona, która wyszła z Ostrołęki.
Jak relacjonują „towarzyszy nam piękna, słoneczna pogoda i jesteśmy ciągle zaskakiwani życzliwością tych, którzy nas goszczą po drodze. Naszą wdzięcznością jest modlitwa w ich intencji i prośba do pielgrzymów duchowych, aby pamiętali w modlitwie także o naszych dobroczyńcach na trasie.”
Pielgrzymi co rano, w ramach rozważań, wsłuchują się w słowa Bł. Papieża Jana Pawła II dotyczące Dekalogu, które wygłosił do Polaków w czasie pielgrzymki do ojczyzny w 1991 r. Jedną z nich papież wygłosił będąc w Łomży.
Łomżyńscy pątnicy przed oblicze Matki Bożej Królowej Polski dotrą w sobotę 13 sierpnia. W tym czasie pokonają 435 km.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę