Przed ligą Perspektywa i ŁKS zwycięskie

W środę oba łomżyńskie kluby piłkarskie przygotowujące się do kolejnego sezonu rozgrywek rozegrały kolejne mecze sparingowe. Przygotowująca się do gry w IV lidze Perspektywa zwyciężyła w Piszu miejscowy zespół Mazura (liga okręgowa) 2:1, a trzecioligowy ŁKS 1926 bez większego problemu pokonał innego trzecioligowca, Dąb Dąbrowa Białostocka 3:0.

Wydaje się, że sytuacja Osiedlowych jest coraz bliżej ustabilizowania. Na treningach frekwencja poprawiła się i, co najważniejsze, udało się rozegrać trzeci mecz kontrolny. Po niezłym spotkaniu podopieczni trenera Hieronima Łady wygrali z Mazurem Pisz 2:1 - Zagraliśmy bardzo dobrze, szczególnie w pierwszej połowie. Wtedy to mieliśmy dużą przewagę i stworzyliśmy sobie mnóstwo okazji do zdobycia bramek. Jedyne, do czego mógłbym się przyczepić to skuteczność. Po przerwie gra nieco "siadła". Dokonałem kilku roszad w składzie i tempo naszej gry już nie było tak dobre jak do przerwy - tłumaczy szkoleniowiec Perspektywy. Bramki dla łomżan zdobyli tuż przed przerwą Marcin Sawko i w drugiej połowie Paweł Zalewski. Dla większości kibiców gra Sawko w Perspektywie to duże zaskoczenie. Ten dobrze znany na podlaskich boiskach zawodnik, wychowanek ŁKS-u, po kilku latach gry w Orle Kolno zdecydował się na przenosiny do rodzinnej Łomży - Marcin podpisał deklarację, że chce u nas grać. Jutro jadę do Podlaskiego Związku Piłki Nożnej zgłosić go do gry w naszym zespole - mówi Łada. To nie jedyne wzmocnienia Perpy przed nadchodzącym sezonem. Do łomżyńskiego czwartoligowca dołączyli również testowani ostatnio napastnik Łukasz Kołdys i defensywny pomocnik Daniel Gawęda. Prawie pewne jest także to, że w barwach Perpy zobaczymy w nadchodzącym sezonie Damiana Przybylskiego, który starał się ostatnio o angaż w klubach z wyższych lig.

Już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia, meczem wyjazdowym z beniaminkiem, Puszczą Hajnówka Osiedlowi rozpoczynają walkę o ligowe punkty - Chcielibyśmy dobrze rozpocząć nowy sezon. Jednak nasza forma jest wielką niewiadomą. Na pewno będzie to trudne spotkanie, ale wierzę, że chłopcy zagrają ambitnie i doświadczenie zdobyte w poprzednim sezonie pomoże nam w wywalczeniu korzystnego wyniku - kończy doświadczony szkoleniowiec.

ŁKS bez niespodzianki
Kolejny sparing wygrali piłkarze ŁKS-u 1926. Tym razem przeciwnikiem jednego z faworytów III ligi był inny zespół grający na tym poziomie rozgrywek, Dąb Dąbrowa Białostocka. Podopieczni trenera Mirosława Dymka mimo, że grali na wyjeździe, byli drużyną zdecydowanie lepszą, co udokumentowali dwoma bramkami zdobytymi przez Macieja Malinowskiego i jednym trafieniem Artura Trzaski.
W przyszłą sobotę ŁKS zagra już ostatni mecz kontrolny podczas tych przygotowań. W Łapach łomżanie zmierzą się kolejną drużyną z III ligi, miejscową Pogonią. A dokładanie tydzień później, w sobotę, 13 sierpnia o godz. 17.00 ŁKS podejmować będzie w meczu 1. kolejki zespół Motoru Lubawa.