Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Na drogę Nowogród - Kuzie znowu nie ma pieniędzy z Polski Wschodniej. Będą z RPO?

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ponownie zaktualizowało listy projektów indywidualnych Programu Rozwój Polski Wschodniej. Niestety po raz kolejny na pieniądze nie załapał się, będący na liście rezerwowej już od kilku lat, projekt przebudowy drogi wojewódzkiej nr 645 na odcinku granica województwa – Nowogród. Do tej pory był on jednym z dwóch rezerwowych, teraz jest jednym z trzech bo na listę wciągnięto kolejny – już szósty - projekt Miasta Białystok.

Projekty drogowe z województwa na liście podstawowej PO RPW
Projekty drogowe z województwa na liście podstawowej PO RPW

Na liście podstawowej projektów kluczowych PORPW z województwa podlaskiego jest osiem projektów. To trzy obwodnice na drodze „61” - Stawisk, Szczuczyna i Bargłowa Kościelnego, oraz pięć projektów z Białegostoku. Na liście rezerwowej poza drogą Nowogród Kuzie ciągle pozostaje także przebudowa drogi drogi wojewódzkiej nr 653 na odcinku Bakałarzewo-Suwałki, oraz wprowadzona właśnie teraz na wniosek miasta Białystok przebudowa ul. K. Ciołkowskiego w Białymstoku na odcinku od ul. W. Sławińskiego do ul. A Mickiewicza.

Zbudują drogę z RPOWP...?
Zaskoczenia decyzją ministerstwa nie ukrywa Walenty Korycki wicemarszałek Województwa Podlaskiego, pod którego bezpośrednim nadzorem pozostaje Departament Infrastruktury i Ochrony Środowiska. O wynikach aktualizacji listy projektów kluczowych Polski Wschodniej wicemarszałek dowiedział się... od nas.
- Nie będę tego komentował, bo coś w kieszeni się otwiera - mówi przyznając, że były obietnice, że droga ta wejdzie na listę podstawową. - To wstyd dla naszego województwa, że taką drogę mamy. Na pewno zrobimy ją sami z pieniędzy lotniskowych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Decyzja będzie jeszcze w wakacje – zapewnia Korycki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę