Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Zaczęli budowę bulwarów

Kilkanaście osób uzbrojonych w dwie koparko-ładowarki, ciężarówkę, kilka pił spalinowych, oraz szpadle, łopaty itp. zaczęło budowę bulwarów nadnarwiańskich w Łomży. Na razie trwa tzw. organizacja placu budowy, porządkowanie terenu i wycinka rosnących nad brzegiem Narwi, w okolicach ul. Żydowskiej, drzew i chaszczy. Jak szacują pracownicy warszawskiej firmy Warbud, która wygrała miejski przetarg na budowę pierwszego etapu bulwarów, prace te potrwają ze trzy tygodnie.

Umowę na budowę bulwarów w Łomży podpisano już kilka miesięcy temu, ale dopiero w niedzielę skończył się pięciomiesięczny okres zabraniający prowadzenia nad brzegiem Narwi jakichkolwiek prac budowlanych w związku z okresem lęgowym ptaków, i dlatego w poniedziałek prace mogły ruszyć. Kilkanaście osób na razie przygotowuje plac budowy, a ciężkie maszyny przyjadą później. Dziś ustawiono tablice informujące o prowadzonych pracach ze szczególnym uwzględnieniem kto za nie płaci...
- Teren jest wyrównywany, i wycinane są drzewa – mówią pracownicy, którzy ścinane przede wszystkim wierzby wiążą w pęczki i odkładają na bok. - Będą one wykorzystane później do umocnienia brzegu rzeki - tłumaczą.
Do wycięcia jest dużo drzew i chaszczy.
- Tak ze 130 metrów wzdłuż Narwi w kierunku mostu – mówi jedne z pracowników pokazując w kierunku mostu Hubala. - Najgorzej, że miejscami stoi woda. Trudno będzie tam chodzić, a co dopiero karczować – dodaje.
Na przygotowanie terenu pod właściwą budowę bulwarów dają sobie kilka tygodni. Mają nadzieję, że woda już będzie opadała, bo ten poziom, który jest dziś  może skutecznie utrudniać pracę.  

Tzw. pierwszy etap bulwarów w Łomży obejmuje budowę ścieżek pieszej i rowerowej wzdłuż Narwi o długość ok 500 metrów, a także portu rzecznego w okolicach ulic Żydowskiej (nabrzeże portowe jest opracowane na możliwość przyjęcia dwóch dużych jednostek po 24 metry długości każda), mariny ( na 20 jednostek małych - kajaków, łódek, żaglówek, czy motorówek) oraz obiektów dodatkowej infrastruktury wraz z ulicami dojazdowymi i parkingami. Zgodnie z zawartą pomiędzy miastem a Warbudem umową prace mają zostać zakończone w listopadzie przyszłego roku.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę