Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

„Narew – ludzie, przyroda, kultura”

Temat „Narew – ludzie, przyroda, kultura” tylko na pierwszy rzut oka wydaje się mieć ramy lokalne. STOPKA w roku swojego 30-lecia planuje wzniecić dyskusję, czy aby na pewno tak jest i ogłasza konkursy na esej, reportaż i fotoreportaż i starą fotografię. - Chodzi nam o materiał różnorodny, pokazujący mieszkańców terenów nadnarwiańskich, a także całego dorzecza Narwi – podają organizatorzy licząc na bogate materiały, które umożliwią stworzenie „Wielką księgę narwiańską” – ambitne, jedyne w swoim rodzaju opracowanie najważniejszej rzeki północno-wschodniej Polski, rzeki traktowanej jako punkt wyjścia do konkursowych poszukiwań.

- Zależy nam na ukazaniu bogactwa i różnorodności ludzkich losów i lokalnych społeczności, na dokumentowaniu przemian lub zastoju w małych ojczyznach narwiańskiego dorzecza – podają organizatorzy konkursów.
Może wziąć w nich udział każdy, kto nadeśle pod adresem organizatorów oryginalny esej, reportaż lub fotoreportaż. Termin nadsyłania prac upływa 31 maja 2012 roku.
Prace w poszczególnych kategoriach ocenią zespoły jurorów pod przewodnictwem: prof. Janusza Tazbira (esej), Marka Millera (reportaż) i Andrzeja Zygmuntowicza (fotoreportaż). W każdej z tych kategorii przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne – po 20 tys zł za nagrodę główną w poszczególnych kategoriach.

Wraz ze Społecznym Stowarzyszeniem Prasoznawczym STOPKA w Łomży, organizatorami konkursów są także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałkowie Województw: Mazowieckiego i Podlaskiego oraz Prezydentem Łomży.

Więcej o konkursach zawiera link: http://www.stopkapress.com.pl/art-narew.html.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę