Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@

Wieczory kabaretowe na łomżyńskim Rynku

Główne zdjęcie
Łomża, Kabaret CHYBA 13.08.2010r.

Podobnie jak w roku ubiegłym, w sierpniu, na łomżyńskim Starym Rynku odbędą się „Wieczory Kabaretowe”. Łomżyńskiej publiczności zaprezentują się głównie młode, mniej znane czy wręcz początkujące kabarety. Z telewizji mogą znać chyba tylko kabaret „Limo”...

- Tego lata jest podejmowana po raz drugi próba ożywienia Starego Rynku w Łomży poprzez „Wieczory kabaretowe” – mówi Roman Borawski, dyrektor MDK – DŚT. - Będą się one odbywać w każdy piątek sierpnia, o godzinie 18.00 na Starym Rynku. Występ każdego kabaretu będzie poprzedzony koncertem lokalnych zespołów i wykonawców.
Jako pierwszy – już w najbliższy piątek, 5 sierpnia -  wystąpi najlepszy z tegorocznych wykonawców, Kabaret LIMO z Gdańska.
– Jest to  młody kabaret zdobywający coraz silniejszą pozycję w kabaretowej polskiej lidze - zapowiada Roman Borawski. - Ich program jest oparty głównie na gagach, myślę, że jest to najciekawsza propozycja tegorocznych „Wieczorów kabaretowych” - przyznaje.
12 sierpnia będzie najbardziej młodzieżowy występ. W tym roku też sięgnąłem do białostockiego zagłębia kabaretowego, gdzie jest mnóstwo kabaretów młodzieżowych i studenckich, które mają własną ligę kabaretową. Tym razem zaprezentują się dwa  najciekawsze kabarety studenckie z tego miasta: Kabaret Numer Dwa i Kabaret Fun Fatal.
Występy wspomnianych kabaretów poprzedzą koncerty: zespołu Studio Band i utalentowanej wokalistki Agnieszki Żemek.
19 sierpnia najpierw zaprezentuje się pochodzący z Ostrołęki zespół De Fakto, grający przeboje rock and rollowe i klasykę rocka. Następnie na scenie pojawi się  Kabaret Kuzyni.
- Kabaret Kuzyni jest to kabaret z Krakowa– kontynuuje Roman Borawski. Ma swoistą formułę – jest kabaretem częściowo teatralnym, nieco groteskowym, opartym na wyobraźni, trochę odbiegającym od stereotypowego wizerunku współczesnego kabaretu. To bardzo ciekawy kabaret, kilka lat temu gościliśmy go już w Łomży.
Finałem „Wieczorów Kabaretowych” będzie koncert łomżyńskiego zespołu blues rockowego, Holy Water oraz występ kabaretu Babeczki z Rodzynkiem.
Na zakończenie „Wieczorów…” wystąpi kabaret z Zielonej Góry – Babeczki z Rodzynkiem. I rzeczywiście tak jest, bo kabaret tworzą głównie panie, z jednym rodzynkiem – mężczyzną.
- To też jest to kabaret znany z telewizji, pokazujący się i nagradzany na różnych przeglądach i kabaretonach – mówi Borawski.

Wojciech Chamryk

210521023159.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę