Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Uważaj robiąc zakupy w wiejskim sklepie

W zdecydowanej większości – aż 85% - kontrolowanych wiejskich sklepów z terenu województwa podlaskiego kontrolerzy Państwowej Inspekcji Handlowej ujawnili nieprawidłowości. W większości były to „tylko” naruszenia przepisów o cenach (55% kontrolowanych sklepów), ale w niemal połowie – 48% - oferowano do sprzedaży artykułów spożywczych po upływie dat minimalnej trwałości bądź terminów przydatności do spożycia.

Jak podaje Leszek Mironiuk z Wojewódzkiego  Inspektoratu  Inspekcji  Handlowej w Białymstoku  w ostatnim czasie skontrolowano 33 sklepy na terenach wiejskich. Tylko w pięciu z nich nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. W pozostałych były jakieś uchybienia: - naruszenia przepisów o cenach - w 18 placówkach, oferowania do sprzedaży artykułów spożywczych po upływie dat minimalnej trwałości bądź terminów przydatności do spożycia -  w 16 placówkach (48% kontrolowanych), nieprzestrzegania przepisów sanitarnych – w 2 placówkach (6% kontrolowanych).
- W toku kontroli sprawdzono ogółem 309 partii artykułów spożywczych, z czego zakwestionowano 73 partie (24% zbadanych) – pododaje Mironiuk, dodając, że stwierdzone w toku kontroli nieprawidłowości były podstawą m.in. do nałożenia 28 mandatów karnych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę