Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: kierowca autobusu musiał zapłacić mandat, choć okazał się niewinny

Kierowcy, którzy dostali mandat od policji, a później okazali się niewinni - muszą zapłacić karę. Teoretycznie nawet po przyjęciu mandatu mogą odwołać się w ciągu 7 dni do sądu. Jednak - jak pokazuje przykład kierowcy autobusu miejskiego w Łomży - nawet nagranie z kamer monitoringu MPK nie przekonuje sądu.

Jak mówi Andrzej Pytkowski z łomżyńskiego MPK - pod wypływem zeznań drugiego uczestnika wypadku kierowca autobusu został ukarany mandatem. Po przeanalizowaniu monitoringu okazało się, że pracownik łomżyńskiego MPK jest niewinny.

Kopia nagrania została wysłana do łomżyńskich policjantów. Ci w związku z nowymi dowodami ukarali kierowcę samochodu osobowego. Nie mogli jednak unieważnić mandatu, który nałożyli na kierowcę autobusu. Dlatego ten wystąpił z takim wnioskiem do sądu.

Jak mówi rzecznik Sądu Rejonowego w Łomży, Jan Leszczewski - kierowca, który przyjął mandat, musi go zapłacić bez względu na okoliczności.

Kierowca autobusu musiał zapłacić 200 złotych mandatu.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę