Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska PO dostała od Tuska...

Główne zdjęcie
List Jacka Piorunka do Donalda Tuska

Sławomir Zgrzywa z Łomży nie będzie kandydatem PO na senatora, a Jacek Żalek wrócił na listę kandydatów do Sejmu kosztem wyrzucenia z niej Stanisława Michałowskiego z Jedwabnego. Decyzje, niekorzystne dla kandydatów zgłaszanych przez łomżyńskich działaczy PO podejmował zarząd krajowy PO z Donaldem Tuskiem na czele. Dziś zatwierdzić ma je jeszcze Rada Krajowa partii...

Zgodnie z wczorajszą decyzją zarządu krajowego PO, kandydatem partii na senatora w okręgu wyborczym nr 59. (obejmuje Łomżę i powiaty augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski oraz Suwałki) będzie Adam Sieńko z Augustowa. Według nieoficjalnych informacji ma on teoretycznie pogodzić dwie zwaśnione frakcje partii - „tyszkiewiczów” i „raczkowskich”, które proponowały swoich kandydatów. Opcja byłego szefa partii w regionie Roberta Tyszkiewicza formalnie zgłaszała Sławomira Zgrzywę z Łomży, a opcja obecnego szefa PO w województwie Damiana Raczkowskiego Macieja Perkowskiego z Białegostoku. Ponoć Adam Sieńko na prośbę Tuska zgłosiła podczas wczorajszych obrad Zarządu Krajowego minister Barbara Kudrycka.

Tymczasem wczoraj Jacek Piorunek, szef PO w powiecie łomżyńskim, wysłał protest do szefa partii Donalda Tuska, odnośnie skreślenia z listy Stanisława Michałowskiego i wprowadzenie na jego miejsce posła Jacka Żalka z Białegostoku. Pisze w nim, że to „decyzja głęboko niesprawiedliwa i nieuzasadniona”.
- Uważamy, że poseł Jacek Żalek mógł zastąpić wiele innych osób, które nie zamierzają aktywnie angażować się w kampanii wyborczej – czytamy w liście, który kończy się prośbą o przywrócenie  na listę kandydatów Stanisława Michałowskiego.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę