Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Ostre strzelanie Perspektywy

W pierwszy meczu sparingowym przed nowym sezonem piłkarze IV-ligowej Perspektywy Łomża rozgromili beniaminka A-klasy, GKS Stawiski 7:0, a bramki dla Osiedlowych zdobyli Damian Przybylski (cztery), testowany Łukasz Kołdys (dwie) oraz Piotr Kiełczykowski.

Jeszcze kilka dni temu sytuacja w zespole Perpy nie była za ciekawa. Na treningi przychodziło tylko kilku zawodników, a trener Hieronim Łada zastanawiał się nad sensem dalszej pracy w klubie. Podczas środowego sparingu z drużyną GKS-u Stawiski można było dostrzec już optymizm zarówno u działaczy, zawodników jak i szkoleniowca - Cieszę się, że w końcu miałem do dyspozycji ponad 80% składu. Cały czas miałem nadzieję, że się zbierzemy w końcu, bo był już poważny kryzys tego zespołu. Ale to nie pierwsza taka sytuacja. Pamiętam jak nie byliśmy przygotowani do pierwszego meczu w lidze okręgowej, a potem wywalczyliśmy awans do IV ligi. Jestem dobrej myśli, że z dnia na dzień będzie lepiej - powiedział po zakończeniu meczu trener Łada. Łomżanie nie dali szans beniaminkowi A-klasy. Mimo, że zaaplikowali rywalom aż siedem goli, to głównym punktem do poprawki była skuteczność. Gdyby sam Przybylski wykorzystał wszystkie swoje okazje do zdobycia bramek, wynik mógłby być dwucyfrowy.

W starciu z GKS-em w zespole Perspektywy wystąpiło dwóch nowych graczy - defensywny pomocnik Bugu Wyszków (ostatnio wypożyczony do Orła Kolno), Daniel Gawęda oraz napastnik, Łukasz Kołdys (ostatnio bez klubu, wcześniej Forty Piątnica) - Będziemy się im przyglądać, ale nie podejmiemy zbyt pochopnych decyzji o ich zatrudnieniu. Widać, że obaj mają potencjał, ale na ostateczne wnioski jeszcze za wcześnie - ocenia Łada. Oprócz dwójki wymienionych graczy Perpa myśli także o innych wzmocnieniach - Prowadzimy rozmowy z dwoma zawodnikami z Białegostoku i prawdopodobnie obaj zagrają już w najbliższym sobotnim meczu w Szepietowie - dodaje szkoleniowiec.
Następnym pozytywem jest fakt, że poprawiają się stosunki na linii Perspektywa - ŁKS. - Rozmawialiśmy niedawno z prezesem Jarosławem Kuleszą i wstępnie ustaliliśmy, że wypożyczymy z ŁKS-u kilku chłopaków. Cieszę się, że nasze relacje ulegają poprawie - podkreśla prezes Perpy, Mariusz Trawiński.

Wzmocniona ekipa Perspektywy ma nadchodzącym sezonie walczyć już nie tylko o utrzymanie, ale i miejsce w środku czwartoligowej tabeli. Pierwszy mecz Osiedlowi zagrają już w pierwszy weekend sierpnia, jednak dokładna data oraz przeciwnik nie są jeszcze znane.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę