Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Drugie podejście do „Białego Orlika” w Łomży

Łomża, po raz drugi znalazła się na liście samorządów, które chcą uczestniczyć w rządowym projekcie budowy sztucznych lodowisk „Biały Orlik”. W ubiegłym roku, mimo możliwości otrzymania wsparcia, miasto wycofało się z projektu, bo wymagany przez Ministerstwo Sportu czas na realizację lodowiska był zbyt krótki... Teraz lodowisko z rządową dotacją sięgającą 300 tys zł chcą budować także m.in. samorządowcy z Grajewa i powiatu wysokomazowieckiego.

„Biały Orlik” to swoiste „zimowe wydanie” niezwykle popularnego rządowego programu „Moje boisko Orlik 2012”. Lodowiska, miały mieć powierzchnię minimum 400m2, tak jak i boiska „Orlik” być ogólnodostępne. Ministerstwo szacowało, że koszt budowy lodowiska powinien oscylować w granicach 600 tys. złotych, i wówczas dotacja ministerialna wynosiłaby połowę  kosztów.
W ubiegłym roku program wdrażano pilotażowo. Decyzje o budowie lodowisk podejmowane były w październiku, a same lodowiska, aby otrzymać rządowe wsparcie, miały być gotowe do końca roku. I właśnie z tego powodu Łomża wycofała się. Jak przekonywały ówczesne władze miasta, nie było szans na przeprowadzenie w tym terminie wymaganych prawem przetargów.  
Teraz cały proces zaczął się znacznie wcześniej. Dziś Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił rekomendować ministerstwu sportu wnioski czterech samorządów, które chcą skorzystać z programu „Biały Orlik”.
- Chęć skorzystania z dotacji ministerstwa sportu w maksymalnej wysokości 300 tysięcy złotych na urządzenie nowoczesnego lodowiska wyraziły władze miast Łomża, Grajewo i Hajnówka oraz powiatu wysokomazowieckiego – wylicza Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa.
Decyzje o tym, które z samorządów otrzyma wsparcie podejmie Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wskazanie przez Urzędy Marszałkowskie jest wymogiem formalnym jaki musza spełniać potencjalni beneficjenci programu „Biały Orlik”, występując z wnioskiem o dofinansowanie budowy takiego lodowiska. Wnioski w Ministerstwie trzeba złożyć do końca lipca.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę