Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Biskup prosi o wsparcie osób poszkodowanych przez trąbę powietrzną

W następną niedzielę (31 lipca) we wszystkich kościołach Diecezji Łomżyńskiej zostanie przeprowadzona zbiórkę do puszek na pomoc ofiarom trąby powietrznej, która pod koniec ubiegło tygodnia zniszczyła kilka powiatów w województwie mazowieckim i łódzkim. Tak zdecydował ks. bp Stanisław Stefanek, ordynariusz łomżyński, który prosi o wsparcie materialne poszkodowanych, ale także „o modlitwę w intencji poszkodowanych i ludzi niosących im pomoc”.

Oto prośba biskupa skierowana do wiernych diecezji.

Umiłowani Bracia i Siostry
W wyniku trąby powietrznej uległy zniszczeniu powiaty województwa mazowieckiego i łódzkiego.
Niszczycielska siła zrywała dachy z domów, przewracała drzewa, niszczyła linie energetyczne i uprawy. Największe zniszczenia odnotowano w powiecie przysuskim. W czterech gminach uszkodzonych zostało ponad 150 budynków mieszkalnych i ponad 200 gospodarczych oraz ok. 2 tys. tuneli ogrodniczych. Najbardziej ucierpiała gmina Rusinów. Z kolei w powiecie opoczyńskim wichura uszkodziła 200 budynków mieszkalnych i gospodarczych. Największe uszkodzenia wystąpiły w Białaczowie, Żarnowie, Paradyżu i w części Opoczna.
Łącząc się z ofiarami kataklizmu zwracam się do Was Drodzy Diecezjanie z serdeczną prośbą o złożenie ofiar na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną. Duszpasterze zorganizują na ten cel zbiórkę do puszek na terenie całej Diecezji w niedzielę 31 lipca br.
Zebrane ofiary proszę przekazać do siedziby Caritas Diecezji Łomżyńskiej lub na konto:
Caritas Diecezji Łomżyńskiej
Nr konta: 25 8757 0001 0001 6766 2000 0010
z dopiskiem: „Trąba powietrzna – Radom”

Wszystkich ludzi dobrej woli, zwłaszcza duchowieństwo, wspólnoty zakonne
i wiernych proszę o modlitwę w intencji poszkodowanych i ludzi niosących im pomoc.

+ Stanisław Stefanek TChr
Biskup Łomżyński

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę