Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Łomża jeszcze w drugiej połowie, ale wyżej niż rok temu

Główne zdjęcie
Miasta na prawach powiatów po pierwszym etapie Rankingu, czyli na podstawie danych MF. (źródło: Rzeczpospolita)

„Rzeczpospolita” po raz 21. opublikowała swój Ranking Samorządów. Łomża wśród 65. funkcjonujących w Polsce miast grodzkich znalazła się na 36. miejscu i jest to awans o osiem miejsc w porównaniu do danych za 2009 rok. Podskoczyła także w „podrankingu” „Europejski Samorząd” z 15 w 2009 na 11 miejsce w2010 roku.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” składał się z dwóch etapów. W pierwszym brane były pod uwagę dane, które pochodziły z Ministerstwa Finansów i obejmowały m.in. dynamikę wzrostu wydatków majątkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca w latach 2007-2010, dynamikę wzrostu dochodów własnych w latach 2007-2010 czy wartość pozyskanych środków unijnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Po tym etapie Łomża była na 40 miejscu (Suwałki - 8, Białystok - 12, Ostrołęka - 37)
W drugim etapie samorządy wypełniały ankietę, która obejmowała m.in. udział wydatków na realizację kontraktów z organizacjami pozarządowymi w wydatkach ogółem w latach 2007-2010, stopę bezrobocia, ocenę wiarygodności kredytowej czy nawet wyniki testu szóstoklasistów oraz gimnazjalistów w 2010 i 2011 roku. I dzięki temu awansowaliśmy.
Ostatecznie wśród miast na prawach powiatu zwyciężył - po raz piąty z rzędu – Poznań, wyprzedzając Sopot i  Leszno. Z regionu najwyżej na 12 pozycji jest Białystok. Wyprzedziły nas też Suwałki (31 miejsce), ale za Łomżą jest m.in. Ostrołęka (43 miejsce).
W rankingu obejmującym wykorzystanie funduszy unijnych zwyciężył Włocławek. Najwyżej z regionu jest Łomża  - na 11. miejscu. Suwałki zajęły 20 miejsce, a Białystok dopiero 33.

210521023159.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę