Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Bocianów coraz więcej

Główne zdjęcie
fot. ŁPKDN

Dwa lata temu było „tylko” 207, w ubiegłym roku już 294, a w tym aż 306. Mowa o młodych bocianach, które wykluły się i wyrosły w gniazdach na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Monitoringu tych ptaków od lat przeprowadzają pracownicy Parku.

Jak wynika ze „spisu” bocianów zamieszkujących na terenie łomżyńskiego Parku, czyli obszarze ponad 7,3 tys ha od okolic Bronowa i Gaci aż po Łomżę, w tym roku ptaki te zasiedliły 110 gniazd. Tylko w 8 z nich brak było młodych osobników. W pozostały młode były i to zazwyczaj po kilka. 
- W 9 gniazdach - 1 młody, w 23 gniazdach - 2 młode, w 38 gniazdach - 3 młode, w 23 gniazdach - 4 młode, w 9 gniazdach - 5 młodych – podaje wyniki monitoringu na swojej stronie internetowej ŁPKDN (www.lpkdn.4lomza.pl)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę