Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Justyna Korytkowska druga w Grecji

Główne zdjęcie
Justyna Korytkowska na drugim stopniu podium.

Justyna Korytkowska (LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA) po raz kolejny potwierdziła przynależność do europejskiej czołówki w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Tym razem łomżanka wzięła udział w mitingu I kategorii IAAF w RETHIMNO na greckiej Krecie. Justyna nie przestraszyła się wyżej notowanych rywalek podjęła walkę i dało to wspaniały efekt w postaci drugiej lokaty, którą wywalczyła pokonując na finiszu 5-tą zawodniczkę Igrzysk w Pekinie Rumunkę Cristine Casandrę i uczestniczkę Mistrzostw Świata Hiszpankę Dianę Martin.

Zwyciężyła Greczynka Irini Kokkinariou uzyskując 9:40.02. Dzięki drugiej lokacie w Grecji i wcześniejszemu zwycięstwu we francuskim Metz Justyna została zauważona i otrzymała propozycję startu 5-6 sierpnia w Londynie na …Diamentowej Lidze! Jak mówi mąż i trener zawodniczki Andrzej Korytkowski - „coś takiego nam się nawet nie śniło”.
- Diamentowa Liga to najbardziej prestiżowe mitingi na świecie na których startuję tylko zaproszeni najlepsi zawodnicy z rankingu IAAF. Tym bardziej z jednej strony miło, że Justyna została zauważona i doceniona, a z drugiej strony żal bo musimy z bólem serca odmówić startu ze względu na zgrupowanie, które lada dzień rozpoczniemy w Sant Moriz (jak będą w klubie finanse) – mówi Korytkowski.

Podczas biegu w Grecji Justyna Korytkowska, jako jedyna z czołowej siódemki biegaczek, ustanowiła nowy rekord życiowy 9:48.51sek.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę