Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Perspektywa rozpoczęła przygotowania

We wtorek, 12 lipca piłkarze łomżyńskiej Perspektywy rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Wczoraj natomiast w siedzibie Podlaskiego Związku Piłki Nożnej zapadła decyzja, że Osiedlowi wystąpią ponownie w IV lidze.

Drużyna prowadzona przez doświadczonego trenera Hieronima Ładę już na dwie kolejki przed zakończeniem minionego sezonu zapewniła sobie utrzymanie. Niestety potem zaczęło się zamieszanie związane z zachowaniem działaczy Ruchu Wysokie Mazowieckie. Ten zespół piłkarsko utrzymał się w II lidze, ale potem jego sternicy niespodziewanie zdecydowali, że klub na tym poziomie nie wystąpi i zagra o klasę niżej. Przez to spycha do niższych lig kolejne zespoły - My, Narew Choroszcz (liga okręgowa) i Victoria Jedwabne (A-klasa) musielibyśmy spaść, bo zadziałałaby reakcja łańcuchowa - tłumaczy Łada. Jednak działacze Ruchu kilka dni później ponownie zaskoczyli i zdecydowali, że zagrają w... IV lidze - Podlaski ZPN zgodził się jednak na powiększenie grona czwartoligowców do 17 zespołów i przez to Perspektywa, Narew i Victoria uniknęły degradacji - dodaje szkoleniowiec.

Łomżanie wznowili treningi 12 lipca - Ten tydzień traktujemy typowo rekreacyjnie. Od poniedziałku jednak zaczynamy mocne treningi 5 razy w tygodniu - podkreśla Łada, który oprócz zajęć odbywających się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 9, zaplanował cztery gry kontrolne - Na początek gramy z Fortami Piątnica (20 lipca). Potem zmierzymy się kolejno z GKS-em Stawiski, Spartą 1954 Szepietowo i na koniec z Mazurem Pisz.

W kadrze zespołu na razie nie szykują się poważne zmiany, ale w treningach uczestniczy niewielu zawodników. Na pierwszych, wtorkowych zajęciach było ich zaledwie czternastu, ale w czwartek już tylko ośmiu - Nikt nie zdeklarował się, że zamierza odejść. Jedynie Wojciech Gołębiowski, Kamil Wiśniewski i Krzysztof Konopko wyjechali za granicę i nie będą brali udziału w przygotowaniach. Prawdopodobnie wrócą do nas na koniec września - tłumaczy opiekun Perpy. Na treningi z beniaminkiem III ligi, ŁKS-em Łomża zdecydował się Radosław Kowalczyk i być może jego jedynego nie zobaczymy w przyszłym sezonie w barwach ekipy Osiedlowych - To było uzgodnione ze mną. Jeśli się tam załapie to dobrze. Jeśli nie, to tak uzgodniliśmy, że wraca do nas i gra w Perspektywie. Ja nie będę robił żadnych problemów zawodnikom, którzy chcą się rozwijać i grać w wyższych ligach - podkreśla Łada.
O wzmocnieniach drużyny na razie szkoleniowiec nie wypowiada się, ale zaznacza, że będzie próbował ściągnąć kilku zawodników. Od początku przygotowań w treningach uczestniczy czterech młodych piłkarzy - Ci chłopy na koniec ubiegłego sezonu ukończyli wiek juniora młodszego, a że nie mamy zespołu w kategorii juniora starszego, włączyłem ich do kadry pierwszego drużyny. Niech się uczą od starszych kolegów, ogrywają, a za jakiś czas może będziemy mieli z nich pożytek - mówi Łada.

Celem numer 1 na nadchodzący sezon jest utrzymanie się w lidze - Jeśli tylko chłopcy będą chcieli, to ja ich dobrze przygotuje. Uważam, że jak na czysto amatorski zespół mamy stworzone w miarę dobre warunki do treningu. Teraz już wszystko zależy od samych piłkarzy i ich podejścia do piłki - kończy opiekun Perpy.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę