Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Poślizg na ulicach...

Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży to największa z miejskich inwestycji dofinansowanych z środków europejskich. Za około 38 mln zł ma zostać wyremontowanych w sumie niemal 7 km głównych ulic miasta: Spokojna, Piłsudskiego i Legionów oraz wybudowany nowy odcinek - niemal kilometr – ulicy Spokojnej. Prace ruszyły „pełną parą” jeszcze w lipcu ubiegłego roku i zgodnie z planami mają zakończyć się w październiku tego roku, tyle tylko, ale już chyba nikt nie wierzy w to, że w tym terminie uda się wszystko zrobić. Ratusz szacuje, że na całości projektu zaawansowanie prac na 1 lipca wynosiło około 63%.

Z tym projektem od początku było „pod górkę”. W lipcu ubiegłego roku drogowcy ruszyli „pełną parą”, ale tylko na Spokojnej i kawałku Piłsudskiego.  Już w październiku ubiegło roku były opóźnienia w stosunku do przyjętego wcześniej harmonogramu. Ostatecznie w ubiegłym roku  „inwestycja została wykonana 28 % z zakładanych 50 % inwestycji” - mówiła kilka miesięcy temu Anna Armista p.o. naczelnika Wydziału Inwestycji ratusza. Teraz jest lepiej, ale nie wystarczająco dobrze aby sądzić, że prace uda się zakończyć w przyjętym pierwotnie terminie, to jest do końca października tego roku – przyznają nieoficjalnie urzędnicy.
W oficjalnej korespondencji z ratuszem o ewentualnych opóźnieniach nic nie ma, ale widać je gołym okiem. Jeszce w kwietniu tego roku ratusz informował o spowodowanych remontem utrudnianiach w ruchu np. na fragmencie ul. Piłsudskiego – pomiędzy jej skrzyżowaniem z Aleją Legionów, aż do wjazdu do firmy „Mackiewicz”.
- Do końca czerwca b.r. ruch drogowy odbywać się tu będzie przy połowicznym zamknięciu jezdni tylko od al. Legionów do ul. Spokojnej – podawał ratusz, tymczasem tak jest jeszcze i dziś pewnie jeszcze będzie przez kilka tygodni.
Podobnie wydaje się być z przebudową Ronda „Solidarności”. Ma zakończyć się w ostatnich dniach lipca i choć jeszcze wykonawca ma dwa tygodnie nie wydaje się aby mu się udało. Według danych podawanych przez ratusz zaawansowanie prac na tym zadaniu na koniec czerwca wynosiło ok. 54% w przypadku robót drogowych. Nieco lepiej było na sygnalizacji świetlnej 66% i robotach elektrycznych 70%, a najlepiej na robotach sanitarnych (kanalizacja sanitarna i deszczowa, wodociągi, gaz, kanały c.o.) gdzie zaawansowanie wynosi ok. 77%.

Najsłabiej wygląda realizacja tzw. zadania nr 5 czyli przebudowa Al. Legionów na odcinku od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego włącznie, poprzez skrzyżowanie z ul. Przykoszarową do skrzyżowania z ulicami Poznańską i Szosą do Mężenina włącznie. Tu roboty drogowe 1 lipca były zaawansowane na około 13%.

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę